İran Türk Edebiyatını Ağırlıyor

Etkinlikler
Kültür ve Turizm Bakanlığı İran‘ın başkenti Tahran‘da 5-15 Mayıs‘ta düzenlenecek 23. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı‘na katılacak. Çeşitli yayıncıların da yer alacağı fuara Tür...
EMOJİLE

Kültür ve Turizm Bakanlığı İran‘ın başkenti Tahran‘da 5-15 Mayıs‘ta düzenlenecek 23. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı‘na katılacak.

Çeşitli yayıncıların da yer alacağı fuara Türkiye‘den yaklaşık bin 400 eser iştirak edecek. Fuarda ayrıca moderatörlüğünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Bilge Kula‘nın yapacağı ve Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Şükrü Akalın, Bakanlık Genel Müdür Yardımcısı Ümit Yaşar Gözüm, Prof. Dr. Fatma Tulga Ocak ve İranlı yazar Dr. Tevfik Subhani‘nin katılacağı, "Türk-İran Yayıncılık İlişkileri ve Edebiyat Açılımları" konulu bir panel düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı
‘nın Türk yayın dünyasının seçkin eserlerini araştırmacıların hizmetine sunmak amacıyla yürüttüğü "Her Ülkeye Türkiye Kitaplığı Projesi" kapsamında Tahran Kitap Fuarı‘nda sergilenen eserler daha sonra İran Milli Kütüphanesi‘ne, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı‘na, Allame Tabatabai Üniversitesi Türkoloji bölümüne ve Ankara‘nın Tahran Büyükelçiliği bünyesindeki kültür merkezine bağışlanacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme