İLEM, akademinin nabzını tutmaya hazırlanıyor

Etkinlikler
İLEM İhtisas Programı 2013 Güz Kayıtları Başladı. Son Başvuru: 20 Ekim 2013. İlmî geleneğimizi sürdüren ilim adamlarının yetişmesine zemin oluşturarak insanlığın sorunlarına kalıcı çözümler üretm...
EMOJİLE

İLEM İhtisas Programı 2013 Güz Kayıtları Başladı. Son Başvuru: 20 Ekim 2013.

İlmî geleneğimizi sürdüren ilim adamlarının yetişmesine zemin oluşturarak insanlığın sorunlarına kalıcı çözümler üretmek gayesiyle 2002 yılında yola çıkan  İlmi Etüdler Derneği (İLEM), her geçen gün artan ilmî faaliyetleri ve zenginleşen ders içerikleriyle istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmektedir. On yılı aşkın süredir devam eden ‘İLEM Eğitim Programı’ ve ilk uygulaması 2012 Bahar döneminde başlayan İLEM İhtisas Programı, İlmi Etüdler Derneği’nin ilim dünyamıza sağlamayı düşündüğü katkılara yönelik önemli bir aşamayı teşkil etmektedir.

İhtisas Programı bünyesinde yürütülecek derslerle farklı meselelerde eleştirel ve yapıcı bir bakışın geliştirilmesi ve buradan hareketle belli birikimlerin oluşturulması; okuma grupları ile alanlarında önemli çalışmalara imza atmış kişiler ve klasik eserler merkeze alınarak okumalar yapılması ve bu çerçevede oluşturulan temel ilmî birikimin günümüz ilim dünyasına aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır. Benzer şekilde atölye çalışmaları ile de bu meselelerin uzun vadede, derinlemesine düşünülmesi, tartışılması ve neticesinde ilmî çıkarımlarda bulunulması amaçlanmaktadır.

Alanında yetkin isimlerin yürüteceği ve yine alanın ilgilileri ta-rafından takip edilen/edilebilecek olan İhtisas Programı, 2013 Güz Dönemi için hazırlanan nitelikli içeriğiyle siz değerli katılımcı adaylarının ilgisine sunulmuştur.

III. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’nden yazı çağrısı

8-11 Mayıs 2014, Sakarya

İlki 2012 yılında Konya’da, ikincisi 2013 yılında Bursa’da gerçekleştirilen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’nin (TLÇK) üçüncüsü 8-11 Mayıs 2014 tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilecek. TÜBİTAK tarafından desteklenen kongre İlmi Etüdler Derneği (İLEM), Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek.

Düzenleme Komitesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Kongreye; Antropoloji, Edebiyat, Eğitim, Felsefe,İktisat, İlahiyat, İletişim, Mimarlık & Şehircilik, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Tarih ve Uluslararası İlişkiler alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildirilerin kabul edileceği bildirildi.  Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıklarının, diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edildiğini açıklayan yetkililer kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacıların katılabileceğini ifade etti.

Katılımcıların konaklamaları organizasyon kapsamında karşılanacağını bildiren yetkililer kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr sitesini ziyaret edebiliceklerini sorularınız ve bilgi almak için bilgi@tlck.org.tr adresine başvurabileceklerini açıkladılar.
 

Önemli Tarihler

Başvuru için özet gönderimi                          31Aralık 2013

Kabul edilen özetlerin ilanı                            15 Ocak 2014

Tam metin gönderimi                                    15 Mart 2014

Kabul edilen bildirilerin ilanı                         30 Mart 2014

Kongre programının ilanı                               10 Nisan 2014

Kongrenin düzenlenme tarihi                        8-10 Mayıs 2014

Seçilmiş tebliğlerin yayımlanması                  31 Ağustos 2014

Ayrıntılı Bilgi: http://www.ilmietudler.org/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme