Genç Akademi 2011 Bahar kayıtları başlıyor

Etkinlikler
Uluslararası Genç Derneği bünyesinde faaliyetlerini ücretsiz olarak yedi dönemdir başarıyla geride bırakan Genç Akademi, sekizinci dönemi ile karşınızda olmanın onurunu yaşıyor. Gençliği ebedi kılmanı...
EMOJİLE

Uluslararası Genç Derneği bünyesinde faaliyetlerini ücretsiz olarak yedi dönemdir başarıyla geride bırakan Genç Akademi, sekizinci dönemi ile karşınızda olmanın onurunu yaşıyor. Gençliği ebedi kılmanın yollarında yürümeye devam eden Genç Akademi’nin 2011 Bahar döneminin kayıtları 5 Mart’ta başlıyor.

İki ayrı şubede devam edecek olan seminerler, konferanslar, atölye çalışmaları dünyanın dününü, bugününü ve yarınını bilimsel bir bakış açısıyla anlamlandırmayı hedefliyor. Alanında uzman hocalar eşliğinde Çağdaş Dünya Etütleri, geniş bir alanın toplum hayatı, kültür dünyası gibi konuları ele alan Tarih Seminerleri, gençlerin geleceklerini inşa edebilmeleri için tarihlerini farklı manzaraları ötekileştirmeden sunuyor.

“Amacımız; bütün ilimlerin kaynağına doğru giden yolda bulunabilmek” diyerek yola çıkan Genç Akademi, aynı zamanda katılımcılarının hem kendi alanlarında uzmanlaşmalarını sağlayacak hem de alan dışı ilgilerine cevap verecek bir muhteva çeşitliliği ve program zenginliği hedefledi.

Bahar’ı dolu dolu, verimli geçirmek isteyenlere işte Genç Akademi’den yepyeni bir fırsat! Dil kulübüne merhaba diyen akademi, Arapça dil eğitiminde başlangıç, orta, ileri ve yüksek seviye olmak üzere toplam 4 kuru bitirmeyi planlıyor. Tiyatro atölyesi, yazı atölyesi, kitap kulübü, grafik atölyesi gibi başlıklar altında ilerleyecek olan akademinin bahar programına şöyle bir göz atalım dedik…Çağdaş Dünya Etütleri, Sosyal Bilimler Atölyesi, Osmanlıca okumaları,Hukuk Kulübü mevcut.

Prof. Dr. Gülfettin Çelik – İktisat Kulübü, Adem Ergül – Şahsiyet İnşası Kulübü, Osman Doğan – Tiyatro Atölyesi, Metin Karabaşoğlu – Yazı Atölyesi, Ünsal Sözbir – Ekonomik Analiz gibi hocalar yer alırken, Seminerler çerçevesinde Ahmet Kavas, İsmail Coşkun, Erhan Afyoncu hocalarımız bu dönem konuğumuz oluyor. Edibe Sözen, Ayşe Hümeyra Ökten, Nevin Meriç, Ayla Ağabegüm gibi önemli isimler de bu dönemki konuklarımız arasında yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme