Gazze Şiire Döküldü

Etkinlikler
"Gazze Risalesi" adlı şiir kitabı ile Gazze‘de yaşanan savaşa dikkat çeken şair Cahit Koytak, şiirleriyle barış ve huzurun hakim olduğu bir dünya istediğini söyledi. Bursa Büyükşehir B...
EMOJİLE

"Gazze Risalesi" adlı şiir kitabı ile Gazze‘de yaşanan savaşa dikkat çeken şair Cahit Koytak, şiirleriyle barış ve huzurun hakim olduğu bir dünya istediğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Düşünce Seminerleri’nin konuğu olan şair Cahit Koytak, Filistin‘in Gazze bölgesinde yaşanan savaşa dikkat çektiği ‘Gazze Risalesi’ adlı sunumuyla Bursa‘dan dünyaya barış mesajları gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu‘nda gerçekleştirilen seminerlerin ‘Yaşayan Şiir’ başlıklı dördüncü oturumunda, şair Cahit Koytak, ‘Gazze Risalesi’ adlı şiir kitabından kesitler sundu.

Gazze‘de yaşanan savaş gerçeğini ve oradaki insanların sıkıntılarını kaleme aldığını söyleyen Koytak, Ortadoğu‘nun göbeğinde bulunan Gazze‘deki insanlık dramının duygusal boyutunu şiirleriyle anlattı. Gazze‘nin bombalandığı ilk günlerde yazmaya başladığı ‘Gazze Risalesi’ adlı şiir kitabını 15 günde tamamladığını belirten Koytak, ardında sadece hüzün ve gözyaşı bırakan savaşın insanlık adına acı ve utanç verici bir durum olduğunu söyledi. Koytak, savaşların sona erdiği, barış ve huzurun yürekleri ısıttığı bir dünya görmek istediğini de sözlerine ekledi.

Seminere katılan Bursalılar, şair Koytak‘ın şiirlerini dinlerken duygusal anlar yaşadı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme