Eski Ramazanlar Gençlik Parkı’nda

Etkinlikler
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı etkinliklerini eski kültür merkezi günlerine kavuşan Gençlik Parkı‘nda gerçekleştiriyor. Gençlik Parkı’nda kurulan çarşıda kitapçılar, çantac...
EMOJİLE

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı etkinliklerini eski kültür merkezi günlerine kavuşan Gençlik Parkı‘nda gerçekleştiriyor.

Gençlik Parkı’nda kurulan çarşıda kitapçılar, çantacılar, ayakkabıcılar, kuru yemişçiler, giyim kuşam, tekstil, hediyelik eşya, geleneksel ve el sanatları stantları açıldı. Ankaralılar stantlarda hem el ürünlerinin nasıl yapıldığını öğreniyor hem de göz nuru ürünleri satın alabiliyor.
Alışveriş stantlarının yanı sıra Ramazan nostaljisini yaşatan macuncular, pamuk şekerciler, kestaneciler, mısırcılar da parkın renkli görüntüsünde yerini aldı.

Su ve ışık gösterilerinin yapıldığı parkta çocukların vazgeçemediği mekanlardan biri de Temaşa Bahçesi. Ramazanın ikinci gününde, Büyükşehir Belediyesi oyuncularının sahneye koyduğu, Hacivat ile Karagöz, Aşuk ile Maşuk, Orta Oyunu, Meddah gibi geleneksel seyirliklere Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Gençlik Parkı’nda, çocuklar oyunları izlerken anne babalar da çimenlerin üzerinde çay içerek günün yorgunluğunu atma fırsatı buldu.

Bu yıl Ramazan etkinliklerinde Ankaralılar bir ilk ile karşılaştı. Gençlik Parkına 360 derece açılı 3 boyutlu Planetaryum Küresi kuruldu. Kürede, bir astronotun uzaydaki günlük hayatını, roketin fırlatılması sırasında hareketlerini, karşılaştığı zorlukları, kara deliklerini, çekim gücü olan girdap havuzlarını 360 derece açıyla ve özel efektlerle seyretmek mümkün.
 

Ramazan ayı boyunca devam edecek etkinliklerde her gün bir sanatçı sahne alacak. Büyükşehir Belediyesinin düzenlemesiyle eski günlerine yeniden kavuşan Gençlik Parkı renkli gösterilere sohbetlere ve şiir dinletilerine ev sahipliği yapacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme