Engelli Cafe Hizmete Giriyor

Etkinlikler
Silivri’de zehir tacirlerine darbeSilivri Belediyesi’nin engellilere yönelik olarak verdiği hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor. Yeni Mahalle, İbrahim Öztürk Sokak’ta yer alan Kipa ...
EMOJİLE

Silivri’de zehir tacirlerine darbeSilivri Belediyesi’nin engellilere yönelik olarak verdiği hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor.

Yeni Mahalle, İbrahim Öztürk Sokak’ta yer alan Kipa Alışveriş Merkezi’nin kamuya terkli park alanında, engelliler için yapımına başlanan 53 m2’lik Engelli Cafe projesi Ocak ayı sonunda tamamlanarak hizmete açılacak.

BAŞKAN IŞIKLAR “GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ”

Engelli öğrencilerin, çalışarak hizmet vereceği Engelli Cafe hakkında açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Engelli çocuklarımızı hayata bağlamanın yolu insanlar ile iç içe olmalarını sağlamaktan geçer. Engelli evlat sahibi ailelere destek olmalıyız. Çankaya Belediyesi’nin uyguladığı Engelli Cafe projesini biz de Silivri’de uygulayacağız. İnşaatı başlayan cafe ay sonu hizmet vermeye başlayacak. Burada, garsonluk eğitimi alan engelli çocuklarımız çalışacak. Hem harçlıklarını çıkaracaklar, hem de sosyal gelişimlerine katkı sağlamış olacaklar. Öz güvenleri artacak. Hedeflenen tarihe göre bir aksilik yaşanmazsa, Ocak ayı sonunda bu özel çocuklarımızın ellerinden çaylarımızı keyifle yudumlayacağız” dedi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme