EMITT 2010 Fuarı Açıldı

Etkinlikler
14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi‘nde kapılarını bir kez daha açmaya hazırlanıyor. Asya‘yı içine alan her bölg...
EMOJİLE

14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi‘nde kapılarını bir kez daha açmaya hazırlanıyor. Asya‘yı içine alan her bölgenin yanı sıra dünyanın dört bir yanından binlerce firmanın katıldığı EMITT 2010 Fuarı, geçen yıl başlattığı konuk ülke uygulaması kapsamında bu kez Mısır‘ı ağırlıyor.

11-14 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan EMITT Fuarı‘na konuk ülke olarak katılan Mısır, bölge için son derece büyük bir önem taşıyan bu etkinlik aracılığıyla bir turizm destinasyonu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor. Fuar süresince çok sayıda tanıtım faaliyeti yürütmeyi planlayan Mısır, küresel ekonomik krizin yarattığı durgunluğu EMITT 2010 Fuarı ile aşmayı amaçlıyor.

Türkiye‘yi turizm açısında büyük bir potansiyele sahip son derece önemli bir pazar olarak gören Mısır, kısa bir zamanda dünyanın en önemli 10 turizm etkinliğinden biri olmayı başaran EMITT Fuarı sayesinde iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin daha da kuvvetleneceğine inanıyor. 2006 yılında 44 bin, 2007 yılında 50 bin ve 2008 yılında 52 bin Türk turisti misafir eden Mısır, EMITT Fuarı‘na katılarak bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyor.

3 yıl önce Türkiye‘de bir turizm ofisi açan Mısır, EMITT Fuarı‘na "Mısır’da Her Şey Var!" sloganıyla katılıyor. Kendini terapi, çöl, kültür, macera, kongre, tatil, spor, golf, dalış ve alışveriş gibi çeşitli turizm kategorilerinde önemli bir destinasyon olarak tanıtmak isteyen Mısır, sahip olduğu kültürel ve doğal güzellikleri tüm dünyanın gözü önüne sermeye hazırlanıyor.

Mısır Turizm Bakanı ve Mısır Turizm Müdürlüğü Başkanının da katılacağı EMITT 2010 Fuarı‘nda bir basın toplantısı ve Mısır gecesi düzenleyecek olan konuk ülke, mutfağındaki eşsiz lezzetleri ve halk oyunlarını da İstanbul‘a taşıyor. Fuar süresince ziyaretçilere çeşitli hediyeler vermeyi, Karkadi ve Tanr Hendi gibi yöreye özgü içecekler ikram etmeyi planlayan Mısır, Tennura dansı ile de EMITT 2010 Fuarı‘na görsel bir zenginlik katmayı amaçlıyor.

Ekin Fuarcılık A.Ş. Direktörü Hacer Aydın ise konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getiriyor: "Ekin Fuarcılık olarak EMITT 2010 Fuarı‘nda Mısır‘ı ağırlayacağımız için büyük bir heyecan duyuyoruz. Fuar için aldığımız başvurular, hükümetin turizm sektörüne ısrarla ilgisizlik gösterdiği kriz döneminde Türkiye‘nin rakiplerinin dünyanın en önemli 10 turizm etkinliğinden biri olan EMITT 2010 Fuarı‘nda umut aradığını gösteriyor. Mısır‘ın EMITT Fuarı‘na ‘konuk ülke’ sıfatıyla sponsor olması da bunun en önemli göstergelerinden biri. Mısır‘ın yanı sıra, bir diğer rakip ülke Yunanistan da Türk turistleri ülkesine çekebilmek için İstanbul ve Antalya gibi pek çok ilde tanıtım yapıyor. Türkiye‘nin turizmde rakibi olan Yunanistan ve Mısır‘ın bu girişimlerinin ardında ülkemizin bu alanda merkez bir ülke haline gelmesinin bulunduğunu düşünüyoruz. Bu durum ayrıca, çevre ve bölge ülkelerinin turizmdeki açılımları için Türkiye‘yi platform olarak gördüklerini de açıkça ortaya koyuyor."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme