Edebiyattan Beyazperdeye Film Günleri

Etkinlikler
Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Edebiyattan Beyazperdeye Film Günleri Nefise Karatay’ın sunumu ve Cahit Berkay’ın muhteşem konseri ile başladı. Geceye, Kurtlar Vadisi dizisin...
EMOJİLE

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Edebiyattan Beyazperdeye Film Günleri Nefise Karatay’ın sunumu ve Cahit Berkay’ın muhteşem konseri ile başladı.

Geceye, Kurtlar Vadisi dizisinden tanıdığımız, usta sinema ve tiyatro oyuncusu Altan Akışık, Yeşilçam’ın kadın oyuncusu Mine Soley, Azerbaycanlı ünlü polisiye yazarı Cengiz Abdullayev, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı, gazeteci-yazar Abdullah Şen, sinema arşivcisi Agah Özgüç ve çok sayıda davetli ile basın mensubu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan, Küçükçekmece Belediye başkanı Aziz Yeniay ‘Düzenlediğimiz kültürel etkinliklere gösterilen ilginin çok memnun edici olduğunu belirterek, Küçükçekmeceye yeni bir kültür merkezi daha kazandıracağız’ diyerek müjde verdi.

Etkinliğin Genel Sanat Yönetmeni Muzaffer Hiçdurmaz ise 25 Şubat’a kadar sürecek olan etkinlik ve gösterilecek filmler üzerine bilgi verdi. Ardından sahneye konuşmacı olarak Cengiz Abdullayev çıktı. Abdullayev böyle bir etkinlikte yer almaktan dolayı mutluluğunu ve eserlerinin daha da çok Türk izleyicisi ile buluşması temennisinde bulundu.

Perdeye yansıtılan filmler eşliğinde Cahit Berkay, Türk Sineması’na kazandırdığı, hafızalardan çıkmayan müziklerini içeren bir konser verdi. İzleyicilerden büyük ilgi gören konser ayakta alkışlandı. Konserde, Selvi Boylum Al Yazmalım, Çiçek Abbas, Güler misin Ağlar mısın?, Teşekkür Ederim Büyükanne, Dila Hanım, Devlerin Aşkı ve Bodrum Hakimi film müzikleri izleyici ile buluştu.

Gecenin Açılış Filmi olarak ise etkinliğin de konuğu olan Azerbaycanlı ünlü polisiye yazarı Cengiz Abdullayev’in kendi eserinden senaryosunu yazdığı ‘Mahkumlar’ filmi gösterildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme