Dikkat! İHL Sözlük Yazar Alıyor!..

Etkinlikler
8 Nisan 2009‘dan bu yana yayın hayatını sürdüren İHL Sözlük, 28 Şubat 2010 tarihinden itibaren üçüncü nesil yazar alımını başlatıyor. Yaklaşık 8.000 üyenin her gün bilgi, fikir ve yorumlarını öz...
EMOJİLE

8 Nisan 2009‘dan bu yana yayın hayatını sürdüren İHL Sözlük, 28 Şubat 2010 tarihinden itibaren üçüncü nesil yazar alımını başlatıyor. Yaklaşık 8.000 üyenin her gün bilgi, fikir ve yorumlarını özgürce paylaştığı İHL Sözlük yöneticilerinden alınan bilgilere göre, üçüncü nesil yazar alımının tarihinde yapılması ayrı bir mana taşıyor.

Sözlük yöneticilerinin ifadelerine göre, 10 ayı aşkın süredir yayında olan siteye, bugüne kadar bir milyonu aşkın tanım girildi. Pek çok medya kuruluşunun ve yazarın sütunlarında yer verdiği sözlük, aynı zamanda kültür-sanat ve sosyal aktiviteler noktasında da bir merkez olma niteliği taşıyor.

Üçüncü Nesil Nedir?

Türkiye‘nin ve dünyanın dört bir tarafından, her düşüncede insanın yazarlık yapabildiği İHL Sözlük, kurulduğu günden bu yana iki nesil yazar aldığını, üçüncü nesli ise almayı plandığını açıkladı.

Peki üçüncü nesil yazar ne demek?

Sözlük yöneticilerinin aktardığına, interaktif sözlüklerde, askerlik yapanların iyi bildiği devrecilik usülüne benzer bir usülle yazar alıyor. Sözlük kurulduğuna, ilk yazar olanlar, ‘Birinci Nesil Yazar’ olarak vasıflandırılırken, belli bir süre sonra, yazar alımı sonlandırılıyor ve tekrar yazar alımına başlandığında ise, yeni alınan yazarlar, ‘İkinci Nesil Yazar’ olarak vasıflandırılıyor. Geçtiğimiz aylarda, ikinci nesil yazar alımını kapatan İHL Sözlük, bir yılını doldurmadan üçüncü nesil yazar alımını başlatarak, hızlı yükselişini sürdüreceğe benziyor.

Nasıl Yazar Olacaksınız?

İHL Sözlük‘te yazar olmak için, sadece bir mail adresine ve sözlük yazarı olmayı istemeye ihtiyacınız var. www.ihlsozluk.com adresine tıklayarak, sayfanın üst kısmında bulunan ‘beni de alın’ kısmına tıklayarak kaydınızı kolayca yapabilir ve sözlük yazarlığına başlayabilirsiniz.

Sözlük yazarı olmak için, imam hatip lisesi mezunu olma şartı alamadıklarını dile getiren sözlük yöneticileri, sözlükte her kesimden yazarı özgür bir şekilde paylaşımda bulunduğunu da sözlerine eklediler.

Neden 28 Şubat?

Yazar alımının neden 28 Şubat‘ta yapıldığına dair sorumuza cevap veren sözlük yöneticileri, her sözlüğün sözlük kurucusunun doğum gününde yazar alımı ya da yazar affı yaptığını, kendilerinin ise, 28 Şubat‘ın anlam ve önemine binaen, 28 Şubat‘ın daha yakından tanınması ve hatırlanması için böyle bir uygulama yaptıklarını ifade ettiler.

Fikir ve ifade özgürlüğüne ciddi darbelerin vurulduğu 28 Şubat sürecine bir tepki olarak, yeni neslin fikirlerini özgürce ifade etme noktasındaki kararlığını da bu vesileyle bir kez daha göstermek istediklerini belirten İHL Sözlük yönetimi, bin yıl süreceği en etkili ve yetkili ağızlarca ifade edilen 28 Şubat sürecinin çoktan tedavülden kalktığını, ancak 28 Şubat sürecinin tedavülden kaldırmaya çalıştığı ‘özgür düşünce’nin halen varlığını koruduğunu da dile getirdiler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme