Bursa Kitap Fuarı için geri sayım başladı

Etkinlikler
Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Bursa 9. Kitap Fuarı 5-13 Mart 2011 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde g...
EMOJİLE

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Bursa 9. Kitap Fuarı 5-13 Mart 2011 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

225 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek Bursa 9. Kitap Fuarı’nda söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 65 etkinlik yapılacak.

Okur ve Yazar Buluşmaları

Fuara İpek Çalışlar, Can Dündar, Ataol Behramoğlu, Oya Baydar, Nedim Gürsel,  Feyza Hepçilingirler, Ahmet Telli, Zeynep Oral, Behiç Ak, Canan Tan, Melek Ulagay, Bilgin Adalı, Mine Soysal, Yekta Kopan, Mavisel Yener, Sevgi Özel, Işıl Özgentürk, gibi pek çok değerli yazar, şair  ve bilim insanı katılacak, dokuz gün süresince imza günlerinde okurlarıyla buluşma fırsatı bulacaktır.

8 Mart Fuar’da Kutlanıyor  

Kitap Fuarı kapsamında 8 Mart 2011 Salı günü TÜYAP çeşitli etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacaktır. Gün boyu sürecek etkinliklerde panel, belgesel film gösterimi ve söyleşi düzenlenecek.

Fuar’ın Sergileri

Bursa Kitap Fuarı her yıl olduğu gibi bu sene de önemli sergilere ev sahipliği yapıyor. Emin Nedret İşli’nin titizlikle hazırladığı ve Sadık Karamustafa’nın küratörlüğünü üstlendiği “Nadir Bursa Kitapları-Bir Sahafın Biriktirdikleri” sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir. TÜYAP’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek sergide geçmişten günümüze Bursa üzerine yazılmış nadir kitaplarla yayıncılık tarihine tanıklık edeceğiz. Fuar’ın diğer sergisi ise fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş’ın objektifinden “Anadolu’da Yolculuk" olacak. Faruk Akbaş’ın Kamil Koç Yolculuk dergisi için çektiği Anadolu fotoğraflarından oluşan sergi fuar süresince görülebilir.