Bu Kitap 1 Ayda 900 Bin Sattı!

Etkinlikler
Gazeteci-yazar Mehmet Paksu, yazdığı ”Peygamberimizin Örnek Ahlakı” kitabının bir ay içerisinde 900 bin satışa ulaştığını söyleyerek, ”Türkiye’de böyle bir rakama ulaşmak inanı...
EMOJİLE

Gazeteci-yazar Mehmet Paksu, yazdığı ”Peygamberimizin Örnek Ahlakı” kitabının bir ay içerisinde 900 bin satışa ulaştığını söyleyerek, ”Türkiye’de böyle bir rakama ulaşmak inanılmaz bir şey. Bundan sonra, 2 milyon satışına ulaşırız diye tahmin ediyoruz” dedi.

Paksu, yaptığı açıklamada, ”Nesil Yayıncılık”ta basımı yapılan kitabın insanlar tarafından çok ilgi gördüğünü söyledi. Daha önce aynı kitabın 200 sayfa baskıyla, 7 TL’den satışa sunulduğunu anımsatan Paksu, yeni baskının revize edilerek 96 sayfaya indirildiğini ve 1 TL’den satıldığını söyledi.

Eski baskının 130 bin satış rakamına ulaştığını ifade eden Paksu, ”Peygamberimizin Örnek Ahlakı kitabı bir ayda 900 bin satış rakamına ulaştı. Türkiye’de böyle bir rakama ulaşmak inanılmaz bir şey. Bundan sonra, 2 milyon satışına ulaşırız diye tahmin ediyoruz” dedi.

Paksu, şöyle devam etti:

”Şimdi bu satışlardan sonra ne hedef kaldı ne de amaç. Demek ki, bu konuya çok susamışız, çok açlık çekmişiz. En büyük açlığımızın farkına varmışız. Peygamberimizin ahlakı içerisinde ‘tevazu, cömertlik, iffet, yumuşaklık, bağış, insanları oldukları gibi kabul etmesi’ gibi birçok kavram var. İşte bunları insanlar duyduğu zaman büyük bir heyecan yaşıyorlar. Günümüzde ahlak yozlaşması yaşanıyor ve bazı kelimeler artık kullanılmaz hale geliyor. İnsanlar kitabı okunduktan sonra hatalı, eksik taraflarını görecekler. Peygamberimiz sadece müminlere gelmiş değildir. Tüm insanlığa gönderilmiştir. Barış, kardeşlik, şefkat varsa tüm insanlık bunları ondan öğrenmiştir. Peygamberimizin örnek ahlakıyla özellikle gençlerimizi buluşturmamız lazım. Çünkü onun anlatıldığı yerde mutluluk olacak. Barış ve kardeşlik olacak.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme