Beyoğlu Sahaf Festivali Başlıyor

Etkinlikler
Yılların hatırasını taşıyan kitapları sahaf dükkânlarından festival standına taşıyan Beyoğlu Sahaf Festivali, Taksim Gezi Parkı’nda bugün 4. kez kapılarını açıyor. Asırlık kitapların, elya...
EMOJİLE

Yılların hatırasını taşıyan kitapları sahaf dükkânlarından festival standına taşıyan Beyoğlu Sahaf Festivali, Taksim Gezi Parkı’nda bugün 4. kez kapılarını açıyor.

Asırlık kitapların, elyazmalarının, evrakların, koleksiyonların, kıymetli eserlerin ve değişik objelerin meraklılarıyla buluşacağı festivalde bu yıl bir de kitap müzayedesi olacak. 120 değerli kitabın açık artırmaya çıkacağı festival, 28 Eylül’e kadar açık kalacak. Kitapseverler her gün saat 10.00-24.00 arası kitaplarla hemhal olma fırsatı bulabilecek.

Beyoğlu Sahaf Festivali, ilk kez 2007 yılında ‘Galata Sahaf Festivali’ adı altında, Galata Kulesi Meydanı’nda 24 sahafın katılımıyla gerçekleşmişti. Bir yıl sonra daha geniş bir mekâna, Taksim Gezi Parkı’na taşınan festivale İstanbul’un tanınmış 60 sahafı katılmıştı. Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen festivale bu yıl Kadıköy, Moda, Sarıyer, Ortaköy, Beyazıt, Şişli ve Beyoğlu başta olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinden ve semtinden toplam 74 sahaf katılıyor. Kitabın o büyülü kokusunu ciğerlerine çekmek isteyenlere duyurulur!

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme