Bağcılar’da öğrencilere tablet dağıtıldı

Etkinlikler
Tablet dağıtım Töreni, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, Bağcılar kaymakamı Erdal ÇAKIR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz,İlçe Milli Eğitim  Şube Müdür...
EMOJİLE

Tablet dağıtım Töreni, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, Bağcılar kaymakamı Erdal ÇAKIR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz,İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürleri, veli öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katıldığı Ankara´daki dağıtım töreniyle eş zamanlı etkinlik düzenlendiğini anlattı.

Fatih Projesi’nin fırsatları araştırma ve teknolojiyi iyileştirme hareketi olarak tanımlandığını kaydeden Şahin, proje ile ülke genelindeki tüm öğrencilerin öğrenme ve eğitim noktasında fırsat eşitliğini sağlama ve aynı imkanlara kavuşturmanın amaçlandığını söyledi.

Asıl hedeflenen şeyin “ülkenin özellikle muasır medeniyet üzerine çıkabilme ve 2023 hedeflerini yakalayabilme noktasında mevcut eğitim açığını kapatmak” olduğunu ifade eden Şahin, “Amaç, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bilgi teknolojileriyle daha çok buluşturup, gelişmiş ülkelerdeki mesafeyi kapatmak ve onların seviyesini yakalayıp, o seviyenin üzerinde üreten, düşünen ve çabalayan insanlar yetiştirebilmektir. Aynı zamanda hem kendisi hem ailesi, ülkesi ve milleti, insanlık için bir şeyler yapabilme gayretinde olan öğrencilerin yetişmesini sağlamaktır” dedi.

Etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ATO Congresium´da gerçekleştirilen Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni´nde yaptığı konuşma izlendi.

Törenle birlikte İstanbul’da 64.000, Türkiye Genelinde ise 700.000 tablet bilgisayarın 9. Sınıf öğrencilerine dağıtımı başlamış oldu.

Tören İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. MuammerYILDIZ’ın,  Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine 476 tablet bilgisayar dağıtmasıyla  sona erdi.