Aşkın Huzurunda

Etkinlikler
“Aşkın Huzurunda”da yer alacak eserler iki sanatçının çalışmalarının son 10 yıllık dilimini yansıtıyor. Serginin büyük bir bölümü koleksiyonlardan derlenmiş eserler; sanatçıların ürettiği ...
EMOJİLE

“Aşkın Huzurunda”da yer alacak eserler iki sanatçının çalışmalarının son 10 yıllık dilimini yansıtıyor.

Serginin büyük bir bölümü koleksiyonlardan derlenmiş eserler; sanatçıların ürettiği eserlerin tamamı yurt içi ve yurt dışı koleksiyonlarda yer aldığı için “Aşkın Huzurunda”, önemli bir “koleksiyon” sergisi. 1990’dan bu yana çalışmalarını ortak sürdüren iki sanatçının ürettikleri eserlerin detaylarında, konuklar, “ben” olmaktan uzaklaşarak “biz” olmaya doğru çıkılan yolculuğun ancak “O büyük aşkın” huzuruna doğru yapılacak bir yolculukla mümkün olduğunu görecek… “Aşkın Huzurunda”, klasik çalışmaların yanı sıra bilinen motifleri yeni biçimlerle kullanarak izleyenleri hayali bir yolculuğa çağırıyor.

Eserlerde, çok karmaşık bir şekilde bir arada bulunan motiflerin aslında büyük bir düzen içinde birbirlerinin yollarına müdahele etmeden ilerlemelerine bakarak kainatın ve “O büyük aşkın” yansıması da izlenebilecek. Bu sürat çağında, herkesin birbiriyle yarış halinde olduğu yaşantılara aykırı bir duruş sergileyen bu sergi izleyenleri aşkın huzurlu ortamına çağırırken tezhib sanatının baş aktörlerinden altının ihtişamı görsel bir şölen sunacak.

“Aşkın Huzurunda”, haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca görülebilir.

Tel: 0 212 326 46

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme