Akbank Caz Festivali 20 Yaşında

Etkinlikler
Bu yıl 20.’si düzenlenecek olan Akbank Caz Festivali, 20 güne yayılan etkinlik programı ile İstanbullu caz tutkunlarına dopdolu bir program sunmayı hedefliyor. 23 Eylül-12 Ekim tarihleri ar...
EMOJİLE

Bu yıl 20.’si düzenlenecek olan Akbank Caz Festivali, 20 güne yayılan etkinlik programı ile İstanbullu caz tutkunlarına dopdolu bir program sunmayı hedefliyor.

23 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde, ”Büyük Orkestraların Egemenliği’‘ bölümünde The Count Basie Orchestra, The Sun Ra Arkestra ve International Composers Pool Orchestra yer alacak.

Festivalin ”Sıra dışı Sesler” bölümünde Diane Schuur ve Türkiye’de ”Beautiful Tango” parçasıyla tanınan Hindi Zahra ile Paganini Trio, ”Türk Cazının Temsilcileri” bölümünde İmer Demirer, İlhan Erşahin, Alp Ersönmez, Baki Duyarlar, Önder Focan, Tuluğ Tırpan Trio ve Oğuz Büyükberber müzikseverlerle buluşacak.

20. YILA ÖZEL PROJELER

Festivalin ”20. Yıla Özel Projeler”i arasında Omar Sosa, Okay Temiz, Barbarlar Featuring Craig Harris dikkat çeken isimler olacak.

Öte yandan, festivalin 20. yılına özel ”Akbank Caz Retrospektif: 20. Yıl Belgeseli” ise izleyenleri 20 yıllık geçmişten bugüne keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Festival, yeni yaşını ayrıca ”20. Yaşında Akbank Caz Festivali Kitabı” ve festivalin başından bu yana konuk olan birbirinden ünlü sanatçılardan seçmelerin yer aldığı bir albümle kutlayacak.

Festivalde konserler dışında ”Ezo Sunal Çocuk Atölyesi”, cazın gelişiminin tartışılacağı ”Europe Jazz Network; Küresel Caz-Lokal Caz” paneli, Pera Müzesi‘nde 24 Eylül-17 Ekim arasında caz müziğin tınılarının duyulacağı film gösterimi ve ”Cazlı Brunchlar” gibi etkinlikler de yer alacak.

”Kampüste Caz” etkinliği ise İstanbul dışında Ankara, Eskişehir, İzmir ve Gaziantep üniversitelerinde gençleri cazla buluşturacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme