7 Yaşındaki ‘Dahi Ressam’

Etkinlikler
Büyük sanatçılarda aynı küçük çocuklar gibi çok konuşkan olmamasıyla bilinir. Fakat İngiltere’nin Norfolk kentinde yaşayan Kieron Williamson hem büyük bir sanatçı adayı hem de oldukça konuşkan b...
EMOJİLE

Büyük sanatçılarda aynı küçük çocuklar gibi çok konuşkan olmamasıyla bilinir. Fakat İngiltere’nin Norfolk kentinde yaşayan Kieron Williamson hem büyük bir sanatçı adayı hem de oldukça konuşkan bir çocuk.

7 yaşına yeni basan Kieron, dahiyane resimleriyle Ada’nın gündemine oturdu. Kieron ikinci sergisini geçtiğimiz günlerde açarken sattığı 16 tablodan 45 bin TL gelir elde etti. Sergi, Londra’dan gelen bir çok sanatsevere ev sahipliği yaptı. Kieron’un yaptığı tabloları almak için 680 kişi halen sırada bekliyor. Genç ressamın okul kitaplarına çizdiği basit pastel çizimleri satın almak isteyenler de var. Kieron’un babası Keith Williamson kitap başına 2 bin TL teklif aldıklarını açıkladı.

Kieron’un resim merakı ise bir dizi talihsiz olaydan sonra başladı. 2 yıl önce elektrik işleriyle uğraşan babası çok ağır bir kaza geçirdi ve çalışamayacak duruma geldi. Bu olayın ardından Kieron’un babası Keith Williamson tabloları satın alıp biriktirmeye daha sonra tekrar paraya çevirmeye başladı. Fakat bu durum ailenin yaşadığı rahat evden dar bir apartman dairesine taşınmasına neden oldu. Bu noktadan sonra Kieron küçük dairede tüm gününü resimlerin arasında onları inceleyerek geçirmeye başladı. 2 yılın sonunda ortaya dahiyane denilebilecek sanat eserleri çıktı.

MONET’İ SEVİYOR

Çoğu kişi Kieron’u Picasso’yla kıyaslarken kendisi ‘Yeni Picasso’ olarak bilinmek istenmediğini ve daha çok ‘Monet’ ve ‘Edward Siago’ yu örnek aldığını açıkladı. Resim çizmeye kendi kendine başlayan Kieron bir süre sonra bölgedeki sanatçılardan ufak tavsiyeler alıp en son sergideki eserlerini ortaya çıkardı.

BASKI YOK

Tablo alım satımıyla uğraşan baba Williamson, resim sergilerinin parasal ve iş kısmıyla ilgilenmesine rağmen oğlunu asla resim çizmek için baskı altında tutmayacağını açıkladı. “ Canı çizmek istemezse herşeyi bırakabilir” diyerek sözlerini sonlandıran baba sadece oğlunun geleceğini düşündüğünün altını çizdi. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme