17. Uluslararası 7-77 Karikatür Yarışması

Etkinlikler
Festival kapsamında yer alan 7-17 Karikatür Yarışması’nın amacı çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışçıl bir geleceğe hazırlamak. "7-17 Karikat...
EMOJİLE

Festival kapsamında yer alan 7-17 Karikatür Yarışması’nın amacı çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışçıl bir geleceğe hazırlamak. "7-17 Karikatür Yarışması" 7-17 yaşları arasındaki tüm çocuklara katılabilir.

Yarışma konusu: ‘Küresel Isınma’

Özellikle karbondioksit, sera gazlarının salınımı nedeniyle dünyamızın ikliminin değiştiği, mevsimlerin olağan dışı yaşandığı gözlemlenmekte. Bu nedenle kutuplarda buzulların eridiği, kıtaları tehdit ettiği, çevre felaketlerinin oluştuğu görülmektedir. Karikatürcüler, küresel ısınmanın yaşama ve dünyadaki etkilerini, gözlemleri ve duygularını anlatan karikatür çizimleriyle katılabilirler.

Yarışmaya katılım şartları;

Karikatürler A4 ya da A3 boyutlarında her tür kağıda istedikleri teknikle, siyah-beyaz, renkli olarak çizilmeli. Bir karikatürcü en fazla üç karikatürle yarışmaya katılabilirler. Yarışmacılar karikatürlerin arkasına ad-soyadlarını, doğum tarihlerini, okullarını, adreslerini yazmaları gerekiyor.

Jürinin seçeceği en iyi karikatürü çizen karikatürcüye 1000 TL (Bin Türk Lirası) para ödülü, plaket ve diploma verilecek. Ayrıca karikatürleri sergilenmeye değer görülen tüm karikatürcülere diploma gönderilecek.

Yarışmada ödül alan karikatürcü 15-18 Nisan tarihinde yapılacak 17. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali’ne davet edilerek 7-17 Karikatür Yarışması karikatür sergisi açılışında ödülünü alacak.

Yarışma sonuçları 1 Nisan 2011 tarihinde basın, yayın organları ve internetten duyurulacak.

Jüri tarafından seçilip, karikatürleri katalogda yer alan karikatürcülere 17. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali Kataloğu, katılım belgesiyle birlikte gönderilecek.

7-17 Karikatür Yarışması karikatür sergisi daha sonra Türkiye içinde ve yurt dışında çeşitli kentlerde açılacak.

Yarışmacılar karikatürlerini 15 Şubat 2011 tarihinde kadar ‘7-17 Karikatür Yarışması – Pk:364 Yenişehir 06443 Ankara’ posta adresine gönderebilirler.

on5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme