Yılın İlk Kitapları Adana Yolcusu

Kitap
170 yayınevi ile 300 yazarı Adana’da ağırlayacak olan Çukurova Kitap Fuarı’nı yıl boyunca Antalya, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul kitap fuarları izleyecek. TÜYAP, yılın ilk kitap fua...
EMOJİLE

170 yayınevi ile 300 yazarı Adana’da ağırlayacak olan Çukurova Kitap Fuarı’nı yıl boyunca Antalya, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul kitap fuarları izleyecek. TÜYAP, yılın ilk kitap fuarında yazarların yeni çıkan kitaplarını tanıtacağı bir etkinlik de başlatıyor.

Yılın ilk kitap fuarı 10 Ocak’ta Adana’da başlıyor. 15 Ocak’a dek sürecek fuarın yeri, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi. 170 yayınevi ve 300 yazarın katılacağı fuar kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri dahil 50’den fazla kültür etkinliği yer alıyor.
 
TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın katkılarıyla düzenlenen fuara; Can Dündar, Zeynep Oral, Nasuh Mahruki, Behçet Çelik, Enver Aysever, Pakize Özcan, Şükrü Erbaş, Nilüfer Kuyaş, Nazlı Eray ve Nermin Bezmen gibi yazarların yanı sıra Uykusuz Dergisi çizerleri katılıyor. 6 gün sürecek fuarın bir de yeniliği var: Okur ve yazar buluşmaları. Bu buluşmalarda yazarlar yeni çıkan kitaplarını anlatacak. Bu kapsamda 11 Ocak Çarşamba günü Haydar Ergülen, 12 Ocak Perşembe günü Gülten Dayıoğlu, 14 Ocak Cumartesi günü ise Cüneyt Ülsever, Yekta Kopan ve Ayşe Kulin okurlarının karşısında olacak.
 
Çukurova 5. Kitap Fuarı 10-14 Ocak tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü olan 15 Ocak’ta ise 10.30-20.00 saatleri arasında açık kalacak. Ardından Antalya Kitap Fuarı için geri sayım başlayacak.
 
ANTALYA’DA İLK KEZ

Geçtiğimiz yıl Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul’da gerçekleştirilen fuarlarda 1 milyon 232 bin okur kitap ve yazarlarla buluştu. Bu yıl takvime Antalya Kitap Fuarı da eklendi. İlk kez düzenlenecek fuar Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 16-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek fuara -şimdilik- 45 yayınevi katılıyor.
 
Antalya’yı, bu yıl 10. kez gerçekleşecek Bursa Kitap Fuarı izleyecek. 10-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuar, 220 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ve ‘Bursa’yı Yazmak’ temasıyla okurun karşısında olacak. Fuarda Bursa’yı yazanların yanı sıra Bursalı yazar ve şairler hazır bulunacak. Bunu; 14-22 Nisan tarihleri arasında 17. İzmir Kitap Fuarı, 22-27 Mayıs tarihleri arasında 3. Diyarbakır Kitap Fuarı, 17-25 Kasım tarihleri arasında 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı izleyecek.
 

Zaman