Tohum’un Yeni Sayısı Çıktı

Kitap
Derginin bu sayı dosya konusu fert ve toplum hayatımızı bir örümcek ağı gibi saran korkular ve korku endeksli sistemlerin gerçek yüzü… Bu sayıda Prof. Nevzat TARHAN korku kültürünün yol açtığı s...
EMOJİLE

Derginin bu sayı dosya konusu fert ve toplum hayatımızı bir örümcek ağı gibi saran korkular ve korku endeksli sistemlerin gerçek yüzü…

Bu sayıda Prof. Nevzat TARHAN korku kültürünün yol açtığı sorunlar ve bu sorunlarla baş etmede eğitim ve ortak hak bilincinin önemine vurgu yapıyor. Hüseyin KARACA korkularıyla değil değerleriyle yaşamak başlıklı yazısıyla konuyu incelerken, Ahmet ALTUN ise "gençlerin yetenek ve becerilerinin ortaya çıkabilmesi için onlara sorumluluk verilmeli" diyor. Zümrüt SÖNMEZ yazısında birtakım anlamsız korkuların hayatımızda ördüğü kalın set ve çizgilere ince göndermeler yapıyor, İsmihan ŞİMŞEK günaha bulaşmamak adına hayata mesafeli duranların kemale erme ve kendilerini yenileme fırsatından mahrum kalacaklarını dile getiriyor.
 
Dergi önemli röportajlara da ev sahipliği yapıyor. 5 yıldır herhangi bir gazetede yazmayan ve Tayyip Erdoğan’la dünürlüğü sonrasında herhangi bir röportaj vermeyen Sadık ALBAYRAK Tohum Dergisi’nden Rabia AYAZ’ın sorularını cevapladı. Öznur AYDIN mevcut ekonomik krizi birinci elden Müsiad 3.dönem Başkanı Ömer BOLAT’la masaya yatırıyor. Yaşar ALPTEKİN Hac dönüşü Mekke’de kuşlarla birlikte tavaf etmenin heyecan ve neşesiyle içini Tohum’a dökerken, "nasıl bakarsanız öyle görürsünüz" diyor. İHL öğrencileriyle yapılan röportajlarda ise öğrenciler Ayşe ÇOBAN’ın sorularını cevapladı.

Tohum Dergisi iki aylık periyotlarla yayınlanıp tüm Türkiye’ye ulaştırılan aktüel bir dergi. Derginin içeriğine www.onder.org.tr adresinden ulaşabilir, Önder Genel Merkez’den temin edebilirsiniz.