Temrin’den Bir Özel Sayı Daha

Kitap
Aylık düşünce ve edebiyat dergisi Temrin, 10. sayısıyla okurun karşısına çıktı. Aralık ayında Yahya Kemal özel sayısı yapan dergi, iki ay aradan sonra Kaşgarlı Mahmud özel sayısı hazırladı. Henüz yayı...
EMOJİLE

Aylık düşünce ve edebiyat dergisi Temrin, 10. sayısıyla okurun karşısına çıktı. Aralık ayında Yahya Kemal özel sayısı yapan dergi, iki ay aradan sonra Kaşgarlı Mahmud özel sayısı hazırladı. Henüz yayın hayatında bir yılı doldurmamış olmasına rağmen, mizanpajı ve yazı kalitesi ile edebiyat dünyasının dikkatini çeken Temrin, bir yandan da genç kalemler için her hafta edebiyat seminerleri düzenliyor.

Yazarlık okulları ile alt yapısını hazırlayan dergi, her hafta düzenlediği edebiyat seminerleriyle ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Herkese açık olan bu seminerlerin yeri ve iletişim bilgileri derginin www.temrindergisi.com adresinde yer alıyor.

Derginin şubat sayısındaki “editörden” yazısında, yazıların uzmanlarına yazdırıldığı ama unvanlarının yazılmadığı ifade ediliyor. Bunun iradi/bilinçli bir tercih olduğu söylenen yazının girişinde de edebiyatın özgür olması gerektiğinin altı çiziliyor.

Birbirinden değerli Kaşgarlı Mahmut yazıları ile okurun karşısına çıkan dergi, yazı kadrosunun ve yayın kurulunun sürekli büyüdüğünün haberini veriyor.

İletişim bilgileri: www.temrindergisi.com

temrindergisi@gmail.com