Polisiye sevenler bu ayki Ayraç’ı kaçırmayın!

Kitap
Aylık kitap tahlili ve eleştiri dergisi Ayraç, eylül ayında 35. sayısıyla okuyucularıyla buluşuyor. 2009 yılının ağustos ayında ilk sayısı yayınlanan dergi bu ay tam 3 yılını geride bırakıyor. Şimdide...
EMOJİLE

Aylık kitap tahlili ve eleştiri dergisi Ayraç, eylül ayında 35. sayısıyla okuyucularıyla buluşuyor. 2009 yılının ağustos ayında ilk sayısı yayınlanan dergi bu ay tam 3 yılını geride bırakıyor. Şimdiden 40. sayının heyecanını ile dosya konularını oluşturmaya başlayan Ayraç yazar ve editörleri, bu ay polisiye edebiyat dosyası ile okuyucunun karşısına çıkıyor. Polisiye sevenlere duyurulur…

Ayraç eylül ayında okuyucularına şöyle sesleniyor:

Kitaplar yeni doğumlara gebedir!

Yeni bir deneme daha girmiş bulunuyoruz. Bu ay bizim doğum ayımız, 2009’da ilk sayımız Ağustos ayında çıkmıştı, 2012’de Eylül ayındayız, dile kolay tam 3 yıl, 35 sayı. Geçen sene bir hesaplama yapmıştık, şimdiye kadar bu sayfalarda 168 yazarın 762 kitabı tahlil ederek ve eleştiri yaparak yazdığını, 30’a yakın yazar ve şairle söyleşi gerçekleştirildiğini belirtmiştik. Sayılar gittikçe artıyor, çünkü her sayımıza yeni isimlere ve yeni kitaplara değiniyoruz. Kitapları önemsiyoruz çünkü, kitapları okumayı, anlamayı, sorgulamayı, kitaplar üzerine düşünmeyi ve en önemlisi kitaplar arası bağlar kurabilmeyi; bu bağlar vesilesiyle kavramları ve metaforları daha iyi anlamayı önemsiyoruz.

40. sayımıza az kaldı. 40. sayımızın heyecanı şimdiden Ayraç yazarları ve editörleri olarak bizleri heyecanlandırıyor. ‘Ayraç’ın Yolculuğu’nu, kültür ve sanat dünyasında mahiyetini işleyeceğimiz 40. sayımızın hazırlıklarına şimdiden başlandı bile. Bunun yanında bu sene üzerinde duracağımız dosya konularını da belirledik. Dosya konularını teker teker açıklamayacağız ama şehir üzerine yaptığımız okumaları dosya haline getireceğimizi belirtmeliyim. Şehir kavramı üzerine ilginç dosyalarımız olacak. Son zamanlarda tartışılan Kentsel Dönüşüm yasalarından şehrin tarihsel oluşum sürecine, insanın şehirle olan bağından İstanbul’un siluetine kadar birçok sosyolojik, psikolojik ve antropolojik konulara değineceğiz. Zaten son birkaç aydır yazarlarımızdan da şehir konusu üzerine çalışanların olduğunu görmüşsünüzdür. Şehirle alakalı çalışan, şehir konusuna önem veren mimar, mühendis, şehir planlamacı ya da herhangi başka mesleklerden ilgili olan okurlarımızın da katkısını bekliyoruz. Bizimle iletişime geçmek için iletisim@ayracdergi.org adresini kullanabilirsiniz.

Yeni dönemde bazı okurlarımız ve yazarlarımız dağıtım ağının sıklaştırılması gerektiğini belirttiler. Haklılar ama ne var ki bu ülkenin en büyük sıkıntılarından biri de dağıtım meselesidir. Dağıtım firmalarının "Dağıttık" demeleri ama dağıtmadıkları bir sistem işliyor maalesef. Bu yaz, dağıtım noktasında sıkıntılar yaşadık evet, farkındayız ama inşallah Eylül dönemiyle birlikte bu sıkıntıları azaltmaya çalışacağız. Sizlere en güzel çözüm olarak tavsiyemiz, dergimize abone olmanız olacaktır. Çünkü abonelerimize dergi matbaadan çıkar çıkmaz otomatik olarak gönderiliyor ve hiçbir sıkıntı da yaşanmıyor. Bu ayla birlikte abone kampanyamızı da başlatıyoruz. Abonelik için de iletisim@ayracdergi.org adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

35. sayımızda size bir Polisiye dosyası hazırladık. Polisiye romanı önemsiyoruz, ileriki zamanlarda bu konuyla ilgili çok ilginç yazılar yayınlayacağız. Şimdilik Polisiye edebiyata giriş yapmış olalım. İyi okumalar dileriz.

Ayraç’ı Nerede Temin Edebilirim?

  • Dergimiz her ay matbaadan çıkar çıkmaz size ulaşılması için abone olabilirsiniz:iletisim@ayracdergi.org
  • Tüm D&R ve NT Mağazalarında bulunan Ayraç Kitap Dergisi, her ayın ilk haftasında temin edilebilmektedir.
  • Kadıköy’de ve Yenikapı’da İDO Şubelerinde bulunan İstanbul Kitapçısı’ndan da temin edilebilir.
  • Ayraç Dergisi Kültür ve Turizm Bakanlığı abonesi olup, yaklaşık 200′e yakın kütüphaneye her ay abone olarak gönderilmektedir.
  • Bunların yanısıra merkez kitapevlerinden alınabilir.
  • İnternetten kitapyurdu.com, idefix.com ve pandora.com.tr adreslerinden sipariş verilebilir.
     

Ayraç Sosyal Medyada!

Twitter: www.twitter.com/ayracdergisi @ayracdergisi
Facebook: www.facebook.com/ayracdergisi
Youtube: www.youtube.com/ayracdergisi
Google +: Ayraç Kitap Dergisi / ayracdergi@gmail.com

On5yirmi5.com