Mathias Enard İstanbul’da

Kitap
Sultan İkinci Bayezid’in daveti üzerine Michelangelo’nun İstanbul’a gelişini konu edinen romanıyla büyük ilgi gören ve edebiyat dünyasının en önemli ödüllerinden Goncourt des Lyc&eac...
EMOJİLE

Sultan İkinci Bayezid’in daveti üzerine Michelangelo’nun İstanbul’a gelişini konu edinen romanıyla büyük ilgi gören ve edebiyat dünyasının en önemli ödüllerinden Goncourt des Lycéens’i kazanan Fransız yazar Mathias Énard, dün İstanbul’a geldi.

Romana konu olan dönemin atmosferini yeniden yaratmadaki başarısıyla adından söz ettiren Énard, iki gün boyunca yakından tanıdığı İstanbul’u gezip basın mensuplarıyla bir araya gelecek. Mathias Énard, 17 Mayıs 2011 Salı günü 19.00’da, Fransız Kültür Merkezi’nde okuyucularıyla birlikte olacak. Söyleşide, yazar ve ödüllü kitabı üzerine konuşulurken edebiyat, sanat ve tarihin asırlardır süregelen etkileşimi de gözler önüne serilmiş olacak.

Kralları, Savaşları ve Filleri Anlat Onlara, Énard’ın kısa sürede önemli bir okur kitlesine ulaşmasına sebep oldu. Çarpıcı aktarım dili ve etkileyici gözlemleriyle romanı gerçekçi bir atmosfere büründüren yazarın İstanbul ziyareti, edebiyat tutkunları tarafından merakla bekleniyor.

MATHIAS ÉNARD

Mathias Énard, 1972’de Fransa’da doğdu. Doğu Dilleri Enstitüsü’nde Arapça ve Farsça eğitimi gören yazar, Ortadoğu’ya uzun süreli yolculuklar yaptı. 2000 yılından beri Barcelona’da yaşıyor ve Barcelona Üniversitesi’nde Arapça dersleri veriyor. Savaşları, Kralları ve Filleri Anlat Onlara, 2010 yılı Goncourt des Lycéens Ödülü’nü kazanmıştır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme