Kur’an Meali Nasıl Okunmalı?

Kitap
Varlığın yol haritası, beyan âleminde ‘makam-ı cem’in unvanı, gayb âleminin habercisi, Levh-i Mahfuz’un pırlantası, görünen ve görünmeyen âlemlerin iç içe geçtiği b...
EMOJİLE

Varlığın yol haritası, beyan âleminde ‘makam-ı cem’in unvanı, gayb âleminin habercisi, Levh-i Mahfuz’un pırlantası, görünen ve görünmeyen âlemlerin iç içe geçtiği biricik Kitabımız’ın indiği bu ayda, Yüce Kitabımız’a daha çok vakit ayırmaya çalışacağız.

Kur’an-ı Hakîm’in iyi bir tefsirle, hiç değilse açıklamalı bir mealle beraber okunması önemli. Bir Kur’an meali seçilirken neler göz önüne alınmalı, meallere yaklaşım nasıl olmalı? Bu alanda ülkemizde söz sahibi isimlerden Prof. Dr. Suat Yıldırım, Ali Ünal, Ahmet Kurucan ve Prof. Dr. Muhammed Çelik, Kur’an çevirilerine nasıl yaklaşılması gerektiği konusundaki görüşlerini Kitap Zamanı ile paylaştı.

"Bir Kitabın Hikâyesi" sayfasında Ethem Baran, güzel bir denemeyle ilk kitabı Sonrası Ayrılık’ı anlatıyor.

Yakınlarda kaybettiğimiz iki isim, Hulki Aktunç ve Didem Madak, birer yazıyla anılıyor.

Ustalar, Recai Güllapdan ve İrfan Külyutmaz’ın Ramazan tatiline çıktığı ağustos sayısının ‘ağır’ isimleriyse Faulkner, Noam Chomsky, André Malraux, Thomas Mann, Goethe, Heidegger… Kitap Zamanı, bugün Zaman ile birlikte gazete bayilerinde.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme