Kilisede Kur’an Dersi Verdi

Kitap
Haber: Samet Doğan ABD’de düzenlenen Dünya Adalet Festivaline Müslüman bir genç damga vurdu. ABD’de günün konusu olan olay, Kur’an yakma girişimiyle Müslümanları ayağa kaldıran Papaz...
EMOJİLE

Haber: Samet Doğan

ABD’de düzenlenen Dünya Adalet Festivaline Müslüman bir genç damga vurdu. ABD’de günün konusu olan olay, Kur’an yakma girişimiyle Müslümanları ayağa kaldıran Papaz Jones’e tepki olarak gerçekleşti.

Arabistanlı genç Ahmet Cafer, Papaz Jones’in Kur’an yakma girişimine karşı yaptığı bu eylemin aynı zamanda İslam’ın daha iyi anlaşılması için de iyi bir fırsat olduğunu belirtti. ABD’de günün konusu haline gelen olayda Kilisede basın mensuplarının, birçok dinden ve ırktan insanın bulunduğu ortamda güzel sesiyle okuduğu Kur’an surelerinin anlamını açıklayan Ahmet, kendisine yöneltilen sorulara da açıklık getirdi.

Suudi Arabistan vatandaşı yüksek lisans öğrencisi Ahmet Cafer, Amerika’da bir kilisede Meryem Suresi’ni okuyup açıklamasını yaptı. Kilise’de bulunan Amerikalılar ise Kur’an tilavetini dinleyerek okunan sure ve İslamiyet hakkında sorular sordu.

Öğrenci Ahmet Cafer yaptığı açıklamada, “Bu gibi çalışmalar Amerika’da İslam’ın yayılmasında büyük katkı sağlıyor. Biz tek bir dünyada yaşıyoruz. Elbette farklı dinler, kültürler, bakış açıkları ve farklı fikirler olacaktır.” dedi.

Dünya Adalet Festivali (World Justice Festival) nedir?

Dünya Adalet Festivali, dünyada meydana gelen çoçuk ölümleri, savaşlar ve hayvanlara yapılan işkenceleri önlemek amacıyla kurulmuş olan bir örgüt. Örgüt üyeleri, her yıl Kasım aylarında dünya çapında festival düzenleyerek, insanlık dışı ve adaletsiz uygulamaları gündeme getirip protesto ediyorlar.

Video yükleniyor..

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme