Karakarga Dergi yayın hayatına başladı

Kitap
Karakarga Dergi Genel Yayın Yönetmeni Kutlukhan Perker, “İlk sayımızda Nazım Hikmet’le ilgili bir yazı var, Nazım Hikmet’in Rusya yıllarında yazdığı çizgi film senaryolarıyla il...
EMOJİLE

Karakarga Dergi Genel Yayın Yönetmeni Kutlukhan Perker, “İlk sayımızda Nazım Hikmet’le ilgili bir yazı var, Nazım Hikmet’in Rusya yıllarında yazdığı çizgi film senaryolarıyla ilgili. Bu bir haberdir. Politik bir yaklaşım değil. Aynı zamanda Cemil Meriç de var. Hatta onunla açılış yapıyoruz.” dedi.

İlk sayısında 50 bin basılan, aylık kültür, edebiyat ve mizah dergisi Karakarga Dergi, nisan ayında okuyucuyla buluştu.

Derginin Şişli’deki ofisinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan Perker, dergide siyasi bir yaklaşımın olmadığını söyledi.

Kutlukhan Perker, farklı alanlardan yazarlar ve çizerlerin olduğunun altını çizerek, “İlk sayımızda Nazım Hikmet’le ilgili bir yazı var, Nazım Hikmet’in Rusya yıllarında yazdığı çizgi film senaryolarıyla ilgili. Bu bir haberdir. Politik bir yaklaşım değil. Aynı zamanda Cemil Meriç de var. Hatta onunla açılış yapıyoruz. O da muhafazakar kesimin sahiplendiği bir yazardır. Dolayısıyla işlerini yapmış, üretmiş ve bu konuda bedel ödemiş, farklı kesimden insanı kucaklayacak bir dergi. Dergide hem sol, hem muhafazakar kesim, hem de popüler kültürden birçok isim var.” diye konuştu.