‘Çocuk ve Gençlik’ kitapları Üsküdar’da

Kitap
Kültür A.Ş. ile Üsküdar Üniversitesi arasında hazırlanan “Çocuk ve Gençlik Kitapları Danışmanlık Protokolü”, üniversitenin Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenen bir törenle imzalandı....
EMOJİLE

Kültür A.Ş. ile Üsküdar Üniversitesi arasında hazırlanan “Çocuk ve Gençlik Kitapları Danışmanlık Protokolü”, üniversitenin Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenen bir törenle imzalandı.

İmzalanan işbirliği protokolü gereği Üsküdar Üniversitesi, Kültür A.Ş. tarafından yayınlanacak olan çocuk ve gençlik kitaplarının psikolojik ve pedagojik danışmanlığını yürütecek.

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selamet, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu ve Kültür A.Ş. Projeler Müdürü Fatih Yavaş katıldı.

Prof. Ömerustaoğlu: Kamu kurum ve kuruluşlarına ciddi sorumluluklar düşüyor

İmza töreninde açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Kültür A.Ş.’nin yayıncılık konusunda bilimsel bir yaklaşım içinde olmasının kendilerini oldukça memnun ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Ömerustaoğlu, yayınlanacak çocuk ve gençlik kitaplarına uzman kadroları ile destek vermeye her zaman hazır olduklarını söyledi. Çocukların ve gençlerin erdemli, kişilikli, üretken ve özgür düşünebilen bireyler olarak yetişmesi konusunda da yapılması gereken işler olduğunun altını çizen Ömerustaoğlu, üniversite ile kamu kurum ve kuruluşlarına da bu konuda ciddi sorumluluklar düştüğünü hatırlattı. Değerler eğitiminin de önemine vurgu yapan Ömerustaoğlu, “Çocuklar ve gençler için değerler eğitiminin mutlaka yaygınlaştırılması gerekir. Üniversite olarak bu konuda da destek vermeye ve işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahmet Selamet de, Üsküdar Üniversitesi ile yapılan işbirliği konusunda şu değerlendirmede bulundu:

Selâmet: Çocuk oyunlarımız için de böyle bir çalışmamız olacak

“Bu tarz büyük sorumluluk gerektiren çalışmalarda üniversitelerin bilimsel danışmanlığından yararlanılması çok önemli. Üsküdar Üniversitesi’nin Kültür A.Ş kitapları için önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Kültür A.Ş. olarak düzeyli bir yayın politikamız var. ‘Çocuk yayınlarımız için daha fazla ne yapabiliriz?’ diye düşündük ve Üsküdar Üniversitesi ile işbirliğine gitmeye karar verdik. İşbirliğimiz çerçevesinde öncelikle kitapları hazırlama aşamasında pedagojik ve psikolojik olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda Üsküdar Üniversitesi’nden danışmanlık alacağız. Yazarlarımız ve yayın kurulumuzla birlikte kitaplarımızı hazırladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi’nden danışmanlık hizmeti alacağız. Son kontrollerin ardından kitaplarımız baskıya girecek. Hazırladığımız çocuk oyunları için de böyle bir çalışma sürecimiz olacak. Ülkemize ve İstanbul’a en iyi hizmeti verme hedefi ile bu işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum.”

Prof. Tarhan: Kültürel sermaye çok önemli

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise işbirliğinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Üniversite olarak bu çalışmaya tam destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çocukların ve gençlerin kişilikli, üretken ve özgür düşünebilen bireyler olarak yetişmesi konusunda üniversitelere çok fazla görev düşüyor. Kültürel sermaye çok önemli. Üsküdar Üniversitesi olarak üzerimize düşen görevlere hazırız” dedi.

29 Ocak Salı günü Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenen “Çocuk ve Gençlik Kitapları Danışmanlık Protokolü” imza töreni ile birlikte artık Kültür A.Ş.’nin çocuk ve gençlik kitapları, Üsküdar Üniversitesi’nin danışmanlığında hazırlanacak.