Batı’nın Kötülüklerini Anlatan Kitap Piyasada

Kitap
Garaudy’nin kaleme aldığı kitapta, Batılıların dünya insanlığına karşı yaptığı öne sürülen kötülüklere ilişkin bilgi ve belgeler yer alıyor. Fransa doğumlu yazar Roger Garaudy’nin Türkçe&#...
EMOJİLE

Garaudy’nin kaleme aldığı kitapta, Batılıların dünya insanlığına karşı yaptığı öne sürülen kötülüklere ilişkin bilgi ve belgeler yer alıyor.

Fransa doğumlu yazar Roger Garaudy’nin Türkçe’ye çevirilen ”Medeniyetler Diyaloğu” kitabı çıktı.

Türk Edebiyat Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, Garaudy’nin Türkiye’de ilk defa yayınlanan kitabı ”Medeniyetler Diyaloğu”nda Batılıların dünya insanlığına karşı yaptığı bilgi ve belgeler yer alıyor.

Eserleri ve görüşleri hala yakından takip edilen Roger Garaudy, Batılıları özetle şöyle anlatıyor:

”Batılılar yüz milyonu aşkın Amerika yerlisini öldürerek dünyada daha önce benzeri görülmemiş bir soykırım yaptı. Bunun ardından 300 yıl süren köle ticareti sırasında en az 100 milyon Afrikalı’yı öldürerek, bir başka akıl almaz soykırımı gerçekleştirdi. Afyon içmeyi reddeden Çinliler’e savaş açtı ve koca Çin’e zorla afyon içirtip sömürdü. Şimdiki Laos, Kamboçya ve Vietnam adı verilen geniş bir kesimde Batı, sırf para kazanmak için insanlara zorla alkol içirdi ve içmeyenden de para alarak ahlaksızca sömürdü. Avrupalılar’ın insanlığa ettiği kötülükler saymakla bitmez!”

Cemal Aydın tarafından Türkçe’ye çevrilen ”Medeniyetler Diyaloğu”nda Garaudy, her kesimden okuyucuya seslenerek, her bir okurunu insanlığın yarınına sahip çıkmaya çağırıyor.

Garaudy, Müslüman olmadan 5 sene önce kaleme alıp yayımladığı bu eserinde, bütün dünyayı dolaşarak edindiği izlenimlerini aktarıyor.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme