2.Konya Kitap Günleri başladı

Kitap
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Konya Kitap Günleri, Zindankale Sanat Galerisi’nde başladı. Ulusal ve yerel çapta hizmet veren 57 yayınevinin katıldığı Konya Kitap Günleri, ...
EMOJİLE

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Konya Kitap Günleri, Zindankale Sanat Galerisi’nde başladı. Ulusal ve yerel çapta hizmet veren 57 yayınevinin katıldığı Konya Kitap Günleri, 9 Aralık akşamına kadar açık kalacak.

Konyalı kitapseverlerin merak ve heyecanla beklediği Konya Kitap Günleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından ziyarete açıldı. Zindankale Sanat Galerisi’nde yapılan törende konuşan Başkan Akyürek, geçen yıl ilki yapılan Konya Kitap Günleri’nin büyük ilgi gördüğünü ve binlerce kitapseverin yazarlarla buluştuğunu söyledi.

Selçuklu döneminde hapishane olarak kullanılan Zindankale’nin duvarlarının bulunduğu Sanat Galerisi’nde başlayan Konya Kitap Günleri, panel, konferans, imza günleri ve söyleşilerle 100 kadar etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Zaman Kitap’ın da Konyalı kitapseverlerle buluşacağı Konya Kitap Günleri’ne tüm Konyalıları ve kitapseverleri davet eden Başkan Akyürek, "Konyalılar olarak 10 gün boyunca kitap konuşalım, yazarlarla ve kitaplarla bir araya gelelim.’ dedi.

Konya Kitap Günleri Zindankale Sanat Galerisi’nde her gün saat 10.00 – 21.00 arası gezilebilecek.

CİHAN