Hedef 5 milyon

İbadethaneler
Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen ve 22 Haziran’da başlatılması planlanan yaz Kur’an kurslarında 5 milyon öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor. Yeni Akit’te yer alan habere göre, T...
EMOJİLE

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen ve 22 Haziran’da başlatılması planlanan yaz Kur’an kurslarında 5 milyon öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor.

Yeni Akit’te yer alan habere göre, Türkiye Camii ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, okulların yaz tatiline girmesiyle Diyanet İşleri Başkanlığınca öğrencilere yönelik yaz Kur’an kursları düzenlendiğini söyledi.

Kursların 22 Haziran’da başlayacağını, kayıtların bütün camilerde devam ettiğini belirten Kıyak, şunları söyledi: “Velilerimizden bu konuda duyarlı davranmalarını, çocuklarını Kur’an kurslarına yollamalarını istiyoruz. Bütün öğrenci kardeşlerimizi camilerimize bekliyoruz. Kurs hocalarımız ve imamlarımız, 15 Haziran’dan itibaren kayıtlara başladı. Türkiye genelinde şu anda 86 bin camimiz var, 40 bine yakın da Kur’an kursumuz var. Kurslarımızda herhangi bir sıkıntı yoktur. Diyanet İşleri Başkanlığımız da cami ve Kuran kurslarımızı yakın takibe aldı. Yeterli gelmeme gibi bir durum yok. Talep olduğu sürece Diyanet İşleri Başkanlığımızca buna cevap verecek şekilde yer tahsis edilecek.”

Yaz Kur’an kurslarına geçen yıl 3 milyon 154 bin 68 öğrencinin başvurduğunu ifade eden Kıyak, “Yıldan yıla artış var. Türkiye’deki cami dernek başkanlarımızın, kurslara gelen çocuklara hediyeler alıp teşvik edici çalışmalar yapmalarını istiyorum. Bu konuda çalışmamız da var. Cami derneklerimizi bu konuda uyardık. Hedefimiz 5 milyon. Cenab-ı Allah da inşallah bizleri mahçup etmez. 5 milyondan aşağı düşürmemeye çalışıyoruz” dedi.