Üniversitede skandal!

Yurtdışı Eğitim
  Harvard Üniversitesi, final sınavında kopya çektikleri gerekçesiyle 60’tan fazla öğrencisine akademik yaptırım uyguladığını duyurdu. Hakkında soruşturma başlatılan 125 öğrencinin yarısınd...
EMOJİLE

 

Harvard Üniversitesi, final sınavında kopya çektikleri gerekçesiyle 60’tan fazla öğrencisine akademik yaptırım uyguladığını duyurdu.

Hakkında soruşturma başlatılan 125 öğrencinin yarısından fazlası ‘okuldan uzaklaştırma cezası” alırken, bazılarıyla ilgili yaptırımlar da ertelendi.

Soruşturma, hocalardan birinin öğrencilerin sınav yerine geçen ev ödevi sorularına aynı yanıtları verdiklerinin tespit edilmesi üzerine başlandı.

Kongre’ye Giriş dersinin sınav kurallarının açık olmadığı ve üniversitenin soruşturmayı yürütüş biçimiyle ilgili eleştiriler de var.

Milliyet’in haberine göre, fakültenin dekanı Michael Smith öğrencilere gönderdiği mesajda, kurumsal dürüstlüğü geliştirmek için atılacak adımları belirlemek üzere bir komisyon oluşturulduğunu söyledi.

Skandala karışanlar arasında Harvard Üniversitesi’nin spor ekiplerinden öğrenciler de bulunuyor.

Basketbol takımının iki eş-kaptanı da takımdan çıkarılırken, diğer dallardan bazı öğrencilerin de skandalda adlarının geçtiği yönünde haberler var./Borsagündem

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme