Kanada’nın Öğrenci Dostu Şehirleri

Yurtdışı Eğitim
Kanada’nın en belirgin özellikleri arasında dünyanın en iyi yurtdışı eğitim seçeneklerini sunması yer alıyor. Birbirinden güzel öğrenci şehirleri arasında eğitiminizi son derece keyifli ve başarılı bi...
EMOJİLE

Kanada’nın en belirgin özellikleri arasında dünyanın en iyi yurtdışı eğitim seçeneklerini sunması yer alıyor. Birbirinden güzel öğrenci şehirleri arasında eğitiminizi son derece keyifli ve başarılı bir şekilde sürdürebileceğiniz seçenekler bulabilirsiniz.

Toronto

Kanada’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Toronto, ticaret, sanat, tasarım ve iletişim merkezi olarak nitelendirilir. Ekonomik büyüme ve yeni iş fikirleriyle öğrenciler tarafından sevilen Toronto, göçmenlere karşı konukseverdir. 100’den fazla farklı etnik kültürden ve milletten insanın bir araya geldiği bu şehir eğitim alabileceğiniz en iyi bölgeler arasındadır.

Montreal

Çok kültürlü ve çok dili yaşam tarzı ile Kanada’nın kültür başkenti olarak da adlandırılan Montreal, dünyanın en iyi dördüncü öğrenci şehri olarak geçer. Renkli duruşu ve Paris’ten sonra Fransızca konuşulan en büyük ikinci şehir olma özelliğiyle dikkat çeken Montreal, birbirinden ilgi çekici festivallere de ev sahipliği yapıyor. Ulaşım sistemi ağıyla da tercih sebebi olan Montreal, turistik yönüyle de eğitim alırken yeni yerler keşfedebilmenizi sağlıyor.

Vancouver

Kanada’da okumayı düşünüyorsanız Vancouver sizin için uygun olabilir. Doğal güzellikleriyle öne çıkan bölgede Stanley Park alanı, Capilano Asma Köprüsü, Granville Adası ve Chinatown bölgesi yer alıyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu Vancouver, her yıl öğrencilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Vancouver aynı zamanda yurtdışında İngilizce dilini öğrenebilmek ve geliştirebilmek için en iyi şehirler arasında bulunuyor. Güvenli bir şehir ortamı sunan Vancouver, hızla büyümeye deavm eden teknoloji sektörü ile gelişmiş iş fırsatlarını sizlere sunuyor.

Calgary

Kanada’nın ünlü şehirleri arasındaki Calgary, uluslararası öğrenciler arasındaki popüler şehirlerden oluyor. 1910’larda Alberta bölgesinde petrolün çıkarılmasıyla ünlenen şehir, dünyanın en zengin bölgelerinden birinde bulunuyor. Calgary, öğrencilere sağlık, eğitim gibi alanlarda birçok farklı avantaj sunuyor.

New York, Londra, Amsterdam gibi şehirler arasında da hızla yükselen Calgary, Kanada’da eğitim alırken sıkılmamanız için birçok farklı etkinliği de sizlere sunuyor. Sosyal hayatınızı canlandırabileceğiniz bölgedeki festivaller ve özel etkinlikler oldukça büyük bir dikkat çekiyor. Kanada yüksek lisans ücretleri arasında üniversitelere göre değişen seçenekler bulunuyor.