Yurtdışı Eğitim

Açılışı Dün Yapıldı, Bugün Kayıtlar Doldu

Irak’ta, eğitim kalitesi ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren Türk okullarına bir yenisi daha eklendi. Süleymaniye’de hizmete giren Özel Süleymaniye Işık İlkokulu ve Anaokulu, valilik, belediye ve velilerin yardımıyla 4..

Açılışı Dün Yapıldı, Bugün Kayıtlar Doldu

Irak’ta, eğitim kalitesi ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren Türk okullarına bir yenisi daha eklendi.

Süleymaniye’de hizmete giren Özel Süleymaniye Işık İlkokulu ve Anaokulu, valilik, belediye ve velilerin yardımıyla 4 ay gibi kısa sürede bitirildi. Açılış töreninde konuşan okul müdürü Bekir Erdağ, 620 öğrencinin ders gördüğü okulun dünya standartlarında olduğunu belirterek, "İlkokulumuzda Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Arapça olmak üzere 4 dilde eğitim veriyoruz. Fen ve bilgisayar laboratuvarı, resim sınıfı, kütüphane ve sosyal faaliyet salonuyla örnek bir eğitim kurumu. Gelecek yıl için kayıtlar dolduğundan Süleymaniye’ye yeni bir ilkokul gerekmektedir." dedi.
 
Süleymaniye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Cebbar Hama Ahmet ise uluslararası başarılara imza atan daha fazla çocukların yetiştirilmesi için Türk okullarının sayısının daha da artırılması temennisinde bulundu. Cebbar Hama Ahmet, Türk okullarının çok güzel bir eğitim verdiklerine dikkat çekerek şunları söyledi: "Eğitim Bakanlığı olarak özel sektöre çok önem veriyoruz. Özellikle Fezalar Eğitim Kurumları’na bağlı olarak açılan bu okullar çok güzel bir eğitimin yanında, terbiye ve ahlaki değerlere de önem vermelerinden dolayı bölgede ve kentte çok beğeniliyor. Biz bu okulların sayısının daha da artmasını istiyoruz. Bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız." Daha sonra Süleymaniye Valisi Behroz Kaşani, Türkiye Erbil Başkonsolosu Aydın Selcen, Fezalar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Talip Büyük, Süleymaniye Eğitim Genel Müdürü Cebbar Hama Ahmet birlikte kurdele keserek okulu hizmete açtı.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL