Trump’tan kritik İran açıklaması

Olaylar
ABD Başkanı Donald Trump, ‘İran teröre destek veriyor. Devrim muhafızlarına yönelik sert yaptırımlar uygulayacağız’ dedi. Trump, ‘İran ile 2015’te yapılan nükleer anlaşmayı kıs...
EMOJİLE

ABD Başkanı Donald Trump, ‘İran teröre destek veriyor. Devrim muhafızlarına yönelik sert yaptırımlar uygulayacağız’ dedi.

Trump, ‘İran ile 2015’te yapılan nükleer anlaşmayı kısa sürede yok etmek için hazırlandığını’ söyledi.

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ise ‘Trump’ın İran ile yapılan anlaşmayı yok etmeye gücünün yetmeyeceğine’ dikkat çekti.

Amerikan Başkanı Donald Trump’tan, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un ardından İran ile ilgili açıklamalar geldi.

Trump, ‘İran fanatik bir rejim tarafından yönetiliyor. Ülke ekonomisinde etkili olan İran Devrim Muhafızlarına yönelik sert yaptırımlar uygulayacağız. Devrim muhafızları ile bağlantılı şirketlerin de risk altında’ ifadelerini kullandı.

Tarihin en kötü nükleer anlaşmasının İran ile yapıldığının altını çizen Trump, ‘2015 yılındaki anlaşmanın kısa sürede yok edilmesi için hazırlanıyorum’ dedi.

Amerikan Başkanı Trump, ‘İran’ın defalarca nükleer anlaşmayı ihlal ettiğini, müttefikleri ile görüşüp yeni yaptırımlar koyabileceklerini’de sözlerine ekledi.

Amerikan Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Tahran yönetiminin nükleer programına ilişkin sağlanan anlaşmadan çekilmeyeceklerini açıklamıştı.

İranlı yetkililer, Devrim Muhafızlarının terör listesine alınmasının savaş ilanı olarak kabul edileceği uyarısında bulunmuşlardı.

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ise ‘Trump’ın İran ile yapılan anlaşmayı yok etmeye gücünün yetmeyeceğine’ dikkat çekti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme