Şeytan Çıkmadı Canı Çıktı

Olaylar
Japonya´da psikolojik sorunları olan 13 yaşındaki genç kız batıl inançlar sebebiyle hayatını kaybetti. Kızının içine şeytan girdiğine inanan baba, bir Budist rahibin yardımıyla gerçekleştirdiği ...
EMOJİLE

Japonya´da psikolojik sorunları olan 13 yaşındaki genç kız batıl inançlar sebebiyle hayatını kaybetti. Kızının içine şeytan girdiğine inanan baba, bir Budist rahibin yardımıyla gerçekleştirdiği ‘şelale ayini’nde kızının ölümüne sebep oldu.

Yerel basının haberine göre, Japonya´nın güneyindeki Kumamoto bölgesinde yaşayan 13 yaşındaki genç kız, içine kötü ruhlar girdiği düşüncesiyle yapılan şeytan çıkarma ayini sonucu hayatını kaybetti.
Polis sözcüsü, kızın babası Atsushi Maishigi ve Rahip Kazuaki Kinoshita´nın ölüme sebebiyet vermekten tutuklandığını açıkladı. Japon medyasında yer alan iddiaya göre, su pompası ile oluşturulan yapay şelaleye 100 kez maruz bırakılan kız, boğularak hayatını kaybetti.

Genç kızın yıllardır psikolojik problemler yaşadığını ve doktorların çare bulamadığı için ailenin böyle bir yönteme başvurduğu belirtildi.

AKİT