“Otel havaya uçsa Trump içinde sağ kalır”

Olaylar
Suudi Arabistan’ın ardından Kudüs’e geçen ABD Başkanı Donald Trump’ı korumak için zırhlı oda hazırlandı. Gaz saldırısına karşı korunaklı odanın dışına roket geçirmeyen cam döşendi. G...
EMOJİLE

Suudi Arabistan’ın ardından Kudüs’e geçen ABD Başkanı Donald Trump’ı korumak için zırhlı oda hazırlandı. Gaz saldırısına karşı korunaklı odanın dışına roket geçirmeyen cam döşendi.

Göreve geldikten sonraki ilk yurtdışı ziyaretini Suudi Arabistan’a düzenleyen ABD Başkanı Trump, gezisinin ikinci durağı olan Kudüs’te güvenliği artırılmış zırhlı bir süitte konaklayacak. Silahlı saldırılara karşı kuvvetlendirilmiş odanın, gaz saldırısına karşı ise özel bir havalandırma sistemi bulunuyor.

NBC News’in haberine göre bugün Kudüs’e gelecek olan Trump, şehrin merkezinde bulunan beş yıldızlı King David Oteli’ndeki bu odada kalacak.

“Bütün otel havaya uçurulsa Trump’ın odası tek parça halinde yere düşer ve başkan böyle bir saldırıdan bile canlı kurtulur.”

Yabancı liderlerin ağırlandığı odanın gecelik fiyatının 5 bin 750 dolar (yaklaşık 20 bin lira) olduğu kaydedildirken, otelin yetkililerinden Shalon Ritz, “Trump ziyareti için otelimizi küçük Beyaz Saray’a çevirdik” ifadelerini kullandı. Tüm bu güvenlik önlemlerinin ABD’liler için yeterli olmadığını söyleyen Ritz, Trump’ın odasının önüne koyulmak üzere ABD’den roket saldırılarına dayanıklı cam getirildiğini aktardı. Ritz “Bütün otel havaya uçurulsa Trump’ın odası tek parça halinde yere düşer ve başkan böyle bir saldırıdan bile canlı kurtulur” ifadelerini kullandı.

Trump'a

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’te kalacağı suit.

10 BİN POLİS GÖREVLİ

Binanın dışında da azami güvenlik önlemlerinin alındığı, otele çıkan yollara bombalı araç saldırısına karşı otobüsler park edileceği ve bölgede kızıl ötesi görüş özelliği olan kameralı balonlarının uçurulacağı kaydedildi. İsrailli yetkililer özel devriye elemanlarının, 10 bin motosikletli polisin ve sivil giyimli ajanların Trump ziyareti boyunca görevde olacağını duyurdu.

ABBAS İLE DE GÖRÜŞECEK

Trump, gezisinin ikinci ayağında İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve Başbakan Benyamin Netanyahu ile görüşecek. Görevdeyken Ağlama Duvarı’nı ziyaret eden ilk başkan olacağı söylenen Trump, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la da bir araya gelecek.-Yenişafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme