Ladin’e Düzenlenen Operasyonun Ayrıntısı

Olaylar
Cemal Demir’in haberi / New York ABD’nin gerçekleştirdiği askeri operasyonun detayları yavaş yavaş belli oluyor. ABD Donanmasına bağlı 20-25 kişilik özel bir timin CIA desteğinde operasyon...
EMOJİLE

Cemal Demir’in haberi / New York

ABD’nin gerçekleştirdiği askeri operasyonun detayları yavaş yavaş belli oluyor. ABD Donanmasına bağlı 20-25 kişilik özel bir timin CIA desteğinde operasyonu gerçekleştirdiği belirtiliyor.

YAKILAN ÇÖPLER DİKKAT ÇEKTİ

ABD’nin söz konusu evi uzun süredir takibe aldığı ve bir süre önce Bin Ladin’in eve geldiği aktarılıyor. Evin 4 metre duvarla çevrili olması, yüksek pencereleri ve sadece iki güvenli giriş çıkışı olması, hiçbir internet telefon bağlantısı olmaması ve çöplerin atılmak yerine yakılması, ABD istihbaratında evde birini saklamak için olduğu duygusunu güçlendirdi.

HELİKOPTER HASAR GÖRDÜ

Pazar sabahı 1:30 ile 2:00 arasında operasyon yapıldı. Operasyon sırasında, ABD helikopterlerinden birinin de hasar gördüğü bunun üzerine ABD güçlerince patlayıcıyla imha edildiği de gelen bilgiler arasında.

KENDİ SİLAHIYLA ÇATIŞMAYA GİRDİ

Bin Ladin ile beraber biri Bin Ladin’in oğlu olan 3 kişinin de öldürüldüğü ifade ediliyor. Güvenlik kaynakları kendisi de silahıyla çatışmaya giren Bin Ladin’in kafasına aldığı bir kurşun yarasıyla öldüğünü kaydediyor. Kaynaklar, operasyon sonrası Bin Ladin’in cesedinin de alındığını, ve İslami kurallara göre defnedilmesinin sağlanacağını da belirtiyor.

Haber 7