Hindistan’da tren halkı ezdi

Olaylar
Hindistan’nın Pencap eyaletinin başkenti Amritsar’da  meydana gelen kazada, ‘Dussehra’ festivalini izlemek için toplanan kalabalığın arasına giren trenin, sayıları 50’den fazla olduğu tahmi...
EMOJİLE

Hindistan’nın Pencap eyaletinin başkenti Amritsar’da  meydana gelen kazada, ‘Dussehra’ festivalini izlemek için toplanan kalabalığın arasına giren trenin, sayıları 50’den fazla olduğu tahmin edilen kişinin ölümüne neden olduğu belirtildi.

Amritsar şehrinin banliyösünde, şehirlerler arası sefer yapan tren, Hindular için kutsal sayılan Dussehra Bayramı için yakılan dev kuklayı izlemek için ray çevresinde toplanan kalabalığın arasından geçti.

Eyalet Emniyet Sözcüsü S. S. Srivastava, şimdiye kadar 58 kişinin cesedine ulaşıldığını ifade etti. Kaza nedeniyle 50’ye yakın yaralının ise çevredeki hastanelere sevk edildiği kaydedildi.

İtfaiye ve ambulanslar olay verine vardığında, bölgede bulunan kolluk kuvvetleri, yaralıları enkazdan çıkarma ve enkaz kaldırma işlemlerine başladığı belirtildi.

Olay anında bölgede bulunan sosyal medya kullanıcıları, olayın meydana geldiği bölgeden video paylaşımında bulundu.

Görgü tanıkları, aynı anda ters istikametten gelen bir başka trenin kaçış yolunu kapatması nedeniyle çok sayıda kişinin trenin altında kaldığını belirtti.

The Economy Times’ın haberine göre, kazanın, yerel halkın her sonbaharda coşkuyla kutladığı popüler Hindu bayramı Dussehra çerçevesinde geleneksel olarak yapılan heykel yakma ritüelini gerçekleştirdiği sırada yaşandığını aktardı.

‘YARALILARIN TEDAVİSİ İÇİN HER YOLU DENEYİN’

Pencap eyaletinin siyasi lideri Amarinder Singh yaptığı açıklamada, elinden geldiğince çabuk bir şekilde eyaletin başkentine doğru yardım ve kurtarma operasyonlarını denetmelek için yola çıkacağını belirtti.

Amarinder Singh, “Yaralılara yardım etmek için mümkün olan her şeyi yapacağız. Bölgedeki yetkililere, yaralılara en iyi tedaviyi sağlamak için her yolu denemeleri direktifini verdim” dedi.

Olayda can kaybı sayısının artmasından endişe ediliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme