Bill Gates: Dünya 1 veya 2 yıldan önce normale dönmeyecek

Olaylar
Dünyanın sayılı zenginlerinden ve teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını kapsamında dünyanın 2 yıldan önce normale dönemeyeceğini söyledi. Microsoft’un kurucusu Bil...
EMOJİLE

Dünyanın sayılı zenginlerinden ve teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını kapsamında dünyanın 2 yıldan önce normale dönemeyeceğini söyledi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Covid-19 pandemisi kontrol altına alınsa bile, dünyanın bir veya iki yıldan önce normal yaşama dönemeyeceğini söyledi.

Ülkelerin test ve izleme sistemleri sayesinde enfeksiyon alanlarını hızlı bir şekilde tespit ederek onları izleyebileceklerini ifade eden Bill Gates, insanların enfekte olma riski ve yaşam tarzlarını aniden değiştirme konusunda duydukları endişeden dolayı normal yaşama tamamen dönemeyeceklerini kaydetti.

Fransa’nın ünlü gazetesi Le Figaro’ya korona riskine dair vurgu yaptığı konuşmasında Bill Gates, “Hükümet kararları bile, tedavi veya aşılamanın ölümcül sonucu artık sadece bir risk haline getirdiğini kanıtlayıncaya kadar insanları stadyumlara gitmeye zorlayamaz” dedi.

Tedavi yöntemlerinin yanı sıra Covid-19’a ilişkin bulunacak aşının hayatı normal akışına döndürebileceğini ifade eden Gates, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Aşılardan çok daha kolay kullanılabilecek tedavi yöntemleri üzerinde çalışmak kesinlikle gereklidir. Çünkü onları bu kadar büyük bir ölçekte test etmeye gerek yoktur. Ama dünyanın normale dönmesi için ya son derece etkili tedavilere ya da aşıya ihtiyacımız olacak. Aşı çok önemlidir. Çünkü muhtemelen ancak bu şekilde normal yaşama dönebileceğiz.”