ABD uçağındaki tartışmada Türk genci gözaltına alındı

Olaylar
Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles’tan Hawaii’ye giden bir uçak, bileti ekonomi sınıfında olmasına rağmen birinci sınıfa geçmeye çalışan yolcu nedeniyle 2 askeri jet eşliğin...
EMOJİLE

Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles’tan Hawaii’ye giden bir uçak, bileti ekonomi sınıfında olmasına rağmen birinci sınıfa geçmeye çalışan yolcu nedeniyle 2 askeri jet eşliğinde Honolulu’ya indi.

Amerika Birleşik Devletleri‘nde Los Angeles‘tan Hawaii’ye giden bir uçak, bileti ekonomi sınıfında olmasına rağmen birinci sınıfa geçmeye çalışan yolcu nedeniyle 2 askeri jet eşliğinde Honolulu’ya indi.

25 yaşındaki Anıl Tuvanç Uskanlı isimli Türk genci, Los Angeles’tan Hawaii’ye giden yolcu uçağında ekonomi sınıfından bilet aldı.

Uskanlı’nın, uçak havalandıktan sonra birinci sınıfta oturmaya kalktığı, hosteslerle tartıştığı ve servis arabasını tekmelediği öne sürüldü.

Hosteslerin ikazına uymayan Uskanlı, uçak ekibi tarafından kelepçelenerek bir koltuğa oturtuldu.

Kokpitin durumu yer ekibine bildirmesi üzerine 181 yolcu taşıyan uçak, 2 askeri jet eşliğinde Honolulu’ya indi.

Uskanlı, inişin ardından FBI ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Amerikan İç Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, Uskanlı’nın, havalimanında uçuş öncesinde de piste girmeye çalıştığı için gözaltına alındığı ancak sarhoş olmadığı için uçağa binmesine izin verildiği belirtildi.

Uskanlı’nın, Kaliforniya ve Londra’da film ve gazetecilik eğitimi gördüğü öğrenildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme