Zenginler otomobil yıkatmıyor

Otomobil
Araştırma sonucuna göre tam zamanlı ve yönetici pozisyonunda çalışan 17 otomobil sahibinden yalnızca biri arabasını her hafta yıkamayı tercih ediyor. Yarı zamanlı işlerde çalışan ve düşük gelir sahibi...
EMOJİLE

Araştırma sonucuna göre tam zamanlı ve yönetici pozisyonunda çalışan 17 otomobil sahibinden yalnızca biri arabasını her hafta yıkamayı tercih ediyor. Yarı zamanlı işlerde çalışan ve düşük gelir sahibi otomobil sahiplerinde ise bu oran 12’de bir.

Ortalama bazda ele alındığında yüksek gelir grubundaki otomobil sahiplerinin yüzde 3’ü arabalarını yılda bir kez ya da hiç yıkamadıklarını kabul ediyor. Yalnızca kadın şoförlere bakıldığında ise rakam yüzde 6’ya çıkıyor.

Yönetici poziyonunda çalışan otomobil sahiplerinin yüzde 30’u araçlarını birkaç ayda bir yıkamakla yetindiklerini belirtiyor.

Aradaki fark sadece gelir düzeyine de bağlı değil. 55 yaş üzeri otomobil sahipleri, temizlik konusunda gençlere epey fark atmış durumda.

55 yaş üzeri şoförlerin yüzde 44’ü otomobillerini en az iki haftada bir yıkarken, bu oran 20-35 yaş arası şoförlerde yüzde 22’ye kadar geriliyor.

İngiliz Otmobil Birliği Başkanı Edmund King, otomobil sahiplerinin Pazar günleri ritüeli olarak bilinen araba yıkama seanslarını iyice terk etmeye başladığını belirtirken, titiz yaklaşımın hem yol güvenliği hem de otomobilin değerini korumak açısından oldukça önemli olduğunun da altını çiziyor.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur