Yeni Nesil Otomobiller Büyüledi

Otomobil
Dünya otomotiv sanayisinin en büyük ve en etkin fuarlarından biri olan  Frankfurt Otomobil Fuarı kapılarını 64’üncü kez dünya basınına açtı. İki yılda bir Paris Otomobil Fuarı ile dönüşümlü...
EMOJİLE

Dünya otomotiv sanayisinin en büyük ve en etkin fuarlarından biri olan  Frankfurt Otomobil Fuarı kapılarını 64’üncü kez dünya basınına açtı.

İki yılda bir Paris Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı 15-25 Eylül arasında 10 gün boyunca yüz binlerce otomobilseveri ağırlayacak.

Bugün basına kapılarını basına açan fuar, markaların yeni model atağı açısından büyük önem taşıyor. ABD ve Avrupa ekonomilerinin küçüldüğü bir dönemde şirketler pazar paylarını koruma açısından fuar çok önem taşıyor.

64. kez düzenlenecek olan ve hayli geniş bir alanda kurulan Frankfurt Fuarı’nın bu yılki sloganı ise ”Gelecek standart olacak” şeklinde belirlendi.

Özellikle fuar bu yıl ev sahibi Alman markalarının ”elektrikli otomobil” gösterilerine sahne oluyor. Bir çok Avrupa ülkesinde yaşanan ekonomik krizin gölgesinde yapılan fuarda 100’e yakın yeni model görücüye çıkıyor.

Fuarda, Renault’nun 4. Konsept modeli çift işlevli ”Frendzy” ve konseptten seri üretime geçen ilk model ”Twingo”nun ilk gösterimleri gerçekleştiriliyor. Renault’nun ilk 4×4 aracı ”Koleos”, yenilenen yüzüyle Frankfurt otomobil fuarında yerini alıyor.

Renault, yeni motor stratejisinin ürünleri olan benzinli 1.2L Energy TCe 115 ve dizel Energy dCi 110 düşük yakıt ve karbondioksit değerlerine sahip motorlarını da vitrine çıkarıyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak otomobilden bazıları ise Alman üretici Audi, Urban Concept adını verdiği elektrikli şehir otomobilinin konsept halini fuarda sergiliyor.

Fuarda, Toyota, çevreci teknolojilerin öncüsü Prius’un başarısının verdiği güç ile Prius Ailesi’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 2012 yılında pazara sunulması planlanan Prius Plug-in Hybrid, Prius+ ve 3.nesil Prius’taki yeniliklerle en ileri hibrid teknolojisine sahip tam bir model gamını ilk defa sunuyor.

Diğer yandan Toyota, FT-86 II konsept modelinin öncülüğünde başlayan ve yeni Yaris ile de çarpıcı bir şekilde gün yüzüne çıkan tutkulu dizayn yaklaşımını Frankfurt’ta ziyaretçilerin beğenisine sundu BMW Yeni 3-Serisi’nin yanı sıra ön tanıtımı daha önce yapılan elektrikli i3 ve i8 modelleri fuarda yer alıyor. Hyundai,
i30’un yenilenmiş halini fuarda tanıtıyor. İkinci nesil i30, markanın Almanya’daki araştırma merkezinde geliştirildi.

Mercedes ise tamamen yenilenen B-Serisi, yeni cabrio SLS ve Viano’nun süper lüks Vision Pearl konsepti fuarda otomobilseverlerin beğenisine sunuyor. Peugeot yeni 508’in SW versiyonunun üzerine geliştirilen 508 RXH, Frankfurt’ta ilk kez sergileniyor.
 
Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme