İşte Yeni BMW M5

Otomobil
Agresif tasarım en çok ön tampondaki radyatör, turbolar ve yağ soğutucusuna hava sağlayan deliklerde dikkati çekiyor. İŞTE O OTOMOBİL!.. Araç 4.4 litre hacminde çift turbo beslemeli V8 motor...
EMOJİLE

Agresif tasarım en çok ön tampondaki radyatör, turbolar ve yağ soğutucusuna hava sağlayan deliklerde dikkati çekiyor.

İŞTE O OTOMOBİL!..

Araç 4.4 litre hacminde çift turbo beslemeli V8 motor ile donatılmış. 560 bg güç ve 680 Nm tork üreten motoru ile yeni M5 0-100 km/s hızlanmasını 4.4, 0-200 km/s hızlanmasını 13 saniyede gerçekleştiriyor.

M5’ler iki farklı azami hıza sahip olacak – standart otomobilde 250 km/s ile elektronik olarak sınırlanan azami hız, seçenek olarak sunulan M Driver’s Package’da 305 km/s.

Mevcut V10 motorlu E60 M5’e göre maksimum güç yüzde 10, tork yüzde 30 artarken yakıt ekonomisi yüzde 30 iyileşmiş.

Otomobilde yedi vitesli, çift debriyajlı bir şanzıman bulunuyor.

Şanzıman direksiyon simidine monte edilmiş vites değiştirme kulakçıkları ile yönetilebiliyor.

Elektronik kontrollü, çok-levhalı, kilitlenebilen yeni bir Active M diferansiyel motorun gücünü yere aktarıyor. BMW’ye göre diferansiyel sürüş durumuna bağlı olarak yüzde 0 ile 100 arasında kilitlenebiliyor.

Yeni M5, M modellerine özel şasi, sportif özellikli Servotronic direksiyon, kokpitten ayarlanabilen dinamik amortisörler ve M Dinamik ayarlı stabilite kontrolüne sahip.

Şasi, motor ve diferansiyelin farklı ayarlara getirilebildiği yeni M5’de bu özellikler direksiyon simidinde iki farklı düğmeye tanımlanabiliyor. Mevcut M5 ise M Drive düğmesinde sadece tek bir ayarı hafızaya alabiliyor.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme