İstanbullu Hangi Taksiye Binecek?

Otomobil
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Taksi Tasarım Projesi Yarışması kapsamında, İstanbul halkı, yeni taksi tasarımını belirlemek için oylamaya başladı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İ...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Taksi Tasarım Projesi Yarışması kapsamında, İstanbul halkı, yeni taksi tasarımını belirlemek için oylamaya başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbullu’ya daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla düzenlenen, Taksi Tasarım Projesi Yarışması’nda son aşamaya gelindi. Teknolojik gelişmelere uygun, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul’a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın sonucu halk oylamasıyla belirlenecek.

Ulusal çapta düzenlenen yarışma, genel taksi, eko-araç taksi, taksi durağı ve taksi iletişim sistemleri tasarımı konularında yapıldı. Yarışmaya, profesyoneller, üniversite öğrencileri ve ortaöğretim teşvik kategorisi olmak üzere üç farklı kategoride yarışmacı katıldı. Jürinin dört konu için belirlediği toplam 20 proje, bugün itibarıyla ”http://taksitasarim.ibb.gov.tr” internet adresinden oylanabilecek. Oylamalar, 29 Haziran Çarşamba gününe kadar sürecek. Image Halk oylamasıyla seçilen projelerin ilanı, 1 Temmuz Cuma günü yapılacak. İstanbullular, daha önce tramvay modelini ve otobüs rengini de seçmişti.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme