Hastalara Mercedes’le Acil Müdahale

Otomobil
Haberin Foto Galerisi İçin Tıklayınız… Acil müdahale araçlarının sergilendiği fuarnda Mercedes’in konsept aracı tanıtıldı. Mercedes, ‘martı kanatlı’ süper spor otomobile bir am...
EMOJİLE

Haberin Foto Galerisi İçin Tıklayınız…

Acil müdahale araçlarının sergilendiği fuarnda Mercedes’in konsept aracı tanıtıldı. Mercedes, ‘martı kanatlı’ süper spor otomobile bir ambulansta bulunması gereken tüm tehhizatı yerleştirdi.

Genelde süper spor otomobillerin yarışlarda öncü otomobil olarak görev alması olağan bir durumdur. Eh, bu tip otomobillerin bazı Avrupa ülkelerinde otoban polisine hizmet verdiğini duymuşluğumuz da vardır. Ancak, bir süper spor otomobilin sağlık hizmetlerinde kullanılması düşüncesi, açık söylemek gerekirse kesinlikle aklımızdan geçen bir şey değildi.

Ama düşünen olmuş işte! Geçtiğimiz günlerde Almanya’da düzenlenen, sağlık ve kurtarma araçlarının sergilendiği "RETTmobil 2011" fuarında ambulanslardan kar araçlarına kadar pek çok özel teçhizatlı model sergilendi.

Ancak kuşkusuz en ilgi çekeni de, Mercedes’in getirdiği konsept araçtı. Nitekim Mercedes, "martı kanatlı" süper spor otomobili SLS AMG’yi, acil müdahale aracı haline getirerek burada sergiledi.

Güçlü ve tam teçhizatlı

Tıpkı ambulanslardaki gibi tepesinde lambaları bulunan SLS AMG, acil müdahaleye gidecek doktorlar için geliştirilmiş.

Onu 0’dan 100 km/s hıza 3.8 sn’de çıkartacak 571 HP’lik 6.3 lt V8 motora sahip araçta, ilk müdahale için gerekli olan ve ambulanslarda da bulunan teçhizatlar yerleştirilmiş.

BMW de X6 model cipini acil müdahale aracına çevirdi.

Gerçek hayatta kullanılır mı, elbette meçhul…

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme