En Hızlı Önden Çekişli Otomobil

Otomobil
Otomobil markaları çıkardıkları yeni modellerin yeşil cehennem lakaplı yarış pistindeki tur zamanlarını duyurarak, birbirleri ile rekabet ediyor. Bu yarışın belki de en ünlü iki markası, adeta "s...
EMOJİLE

Otomobil markaları çıkardıkları yeni modellerin yeşil cehennem lakaplı yarış pistindeki tur zamanlarını duyurarak, birbirleri ile rekabet ediyor.

Bu yarışın belki de en ünlü iki markası, adeta "soğuk savaş" dönemini anımsatan yarışları ile Porsche ve Nissan; Nissan GT-R modeli ile Porsche’nin ikonik 911’inden daha hızlı olduğunu ispatlıyor, sonra yeni bir 911 modeli ile Porsche, Japon rakibinden daha hızlı tur zamanı kaydettiğini duyuruyor…

Ancak pistte yeni bir rekor bu sefer Renault tarafından kırıldı.

Fransız üretici, Megane 265 Trophy ile, bir önceki kasa Megane’ın R26R modeli ile kırdığı rekorunu iyileştirdiğini duyurdu.

Renault pisti 8 dakika 07.97 saniyede dönerek eski rekorunu 9 saniye geriye çektiğini açıkladı.

Pisti en hızlı turlayan standart üretim önden çekiş otomobil olan Megane RS Trophy’nin pilotajı, Renault pilotu Laurent Hurgon’a ait.

Hurgon 20 kilometreden uzun, zorlu yarış pistinde, 500’ün üzerinde yarış turu tecrübesine sahip olsa da, 265 bg gücündeki Megane RS Trophy’nin, RS’ye göre 15 beygir daha güçlü oluşunun ve farklı lastik tercihinin tur zamanına katkısının olduğunu söyledi.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme