Durduğu Yerden Sahibine Para Kazandırıyor

Otomobil
Henüz prototip aşamasında olan sistem şöyle işliyor: Garajınızda duran araç, herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda evinize elektrik veriyor. Böylece hiçbir zaman elektriksiz kalmıyorsunuz. Sistem ...
EMOJİLE

Henüz prototip aşamasında olan sistem şöyle işliyor: Garajınızda duran araç, herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda evinize elektrik veriyor. Böylece hiçbir zaman elektriksiz kalmıyorsunuz. Sistem bu şekilde 2 gün boyunca eve elektrik sağlayabiliyor.

Bunun dışında sistem sayesinde evdeki elektrikle araç şarj olabiliyor.

Eğer kullanıcı sistemi düzenli olarak kullanırsa elektrik faturasının kendisine olan maliyetini de düşürebilir. Zira özellikle gece yarıları Japonya’da elektrikler daha ucuz olduğundan aracını şarj eden kullanıcı, gün içinde aracının elektriğini kullanabilir.

Bu şekilde elektriğin ucuz olduğu anlar aracını şarj eden kullanıcı, elektriğin normal tarifede olduğu dönemde aracına yüklediği elektriği evinde kullanarak tasarrufta bulunabiliyor.

Her ne kadar bazı şirketler lityum iyon depolama bataryalarını hali hazırda geliştirmiş olsa da, Nissan bu teknolojiyi bir adım öteye taşıyarak araçların içine monte etmiş durumda.

Nissan Sözcüsü Shiro Nagai, sistemin 2012’nin Nisan ayı dolaylarında kullanıcılara sunulabileceğini açıkladı. 

Mynet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme