Dodge Viper Son Kez Sahnede

Otomobil
Bir kamyondan türetilen dev V10 motoru ile otomotiv tarihine adına yazdıran Viper, elden geçirilen tasarımı ve motoruyla belki de sahnede son kez boy gösteriyor. Çünkü ABD’li marka, yeni bir Vip...
EMOJİLE

Bir kamyondan türetilen dev V10 motoru ile otomotiv tarihine adına yazdıran Viper, elden geçirilen tasarımı ve motoruyla belki de sahnede son kez boy gösteriyor.

Çünkü ABD’li marka, yeni bir Viper modeli üzerinde çalıştığını henüz doğrulamadı. İngilizce’de engerek yılanı anlamına gelen Viper, adını hak eden vahşi bir tasarım ve son derece güçlü bir motora sahip.

Türkiye’de 5 araç bile yok

Aracın model isminin sonunda yazan SRT-10, markanın güçlü modellerini adlandırdığı Street and Racing Technology (sokak ve yarış teknolojisi) yani SRT kısaltması ve 10 silindiri temsil ediyor.

Türkiye’de de bir süre öncesine kadar siparişle getirtilen Viper, buna rağmen Türkiye’de 5 örnek bile bulmam mümkün değil. Aracın Türkiye fiyatı 200 bin euroyu buluyordu. Sadece 6 ileri munael şanzımanla satılan araç, yakın zamana kadar ESP bir yana ABS’yi bile sunmuyordu.

Motor hacmi 8.4 litre

Viper SRT-10’da kullanılan 8.4 litrelik V10, tamamen alüminyumdan üretiliyor. 600 beygir güç ve 760 nm tork üreten bu motor 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyenin altında gerçekleştiriyor. Aracın maksimum hızı ise saatte 320 kilometre.

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme