BMW’nin Yeni Starı GT

Otomobil
BMW, 7 serisinin lüksünü, 5 serisi ve X5’in işlevselliğini bu modelde bir araya getirdi ortaya BMW GT yani Gran Turismo ortaya çıktı.  İlk olarak Mart ayında Cenevre’de tanıtılan ve g...
EMOJİLE

BMW, 7 serisinin lüksünü, 5 serisi ve X5’in işlevselliğini bu modelde bir araya getirdi ortaya BMW GT yani Gran Turismo ortaya çıktı. 

İlk olarak Mart ayında Cenevre’de tanıtılan ve geçtiğimiz günlerde fotoğrafları yayınlanan GT gerçekten sıradışı bir otomobil. BMW’nin X6’da da uyguladığı tasarım felsefenin devamı olarak tanımlayabileceğimiz tamamen melez bir otomobil. Tam olarak üç işlevi yerine getiren otomobili ister makam otomobili, ister station wagon veya MPV olarak kullanabilirsiniz.

Tasarımı Skoda’nın Superb modeli gibi bir fast-back otomobili andıran GT, X6 ile 5 serisi station karışımı bir tasarıma sahip. Kullanım özellikleriyle bir SUV‘u, iç mekan özellikleriyle BMW 7’yi ve iç hacmiyle MPV’yi çağrıştırıyor. Arka koltukları ileri-geri ayarlanabilen Yeni GT, konsept versiyonunun aksine 5 kişilik bir oturma düzenine sahip. Müşteriler, taleplerine göre arka taraf için iki kişilik spor koltukları da tercih edebiliyorlar.

BMW’nin gelecek nesil 5 serisi platformu üzerine imal edilen GT‘nin çerçevesiz kapıları spor görünümünü perçinliyor. Otomobilin ebatları 4998 mm uzunluğu, 1901 mm genişliği, 1559 mm yüksekliği ile 5 serisinden daha büyük.

GT’de, 3.0 litre 306 HP (535i GT), 4.4 litre 408 HP V8 (550i GT) benzinli ve 3.0 lt 235 HP’lik turbo dizel (530d GT) olmak üzere üç farklı motor seçeneği bulunuyor.

BMW 5 GT, 2010’da tüm Avrupa’da satışa sunulacak.