Avrupa’da Beşinciliğe Koşuyoruz

Otomobil
Yılbaşından bu yana Türk otomotiv pazarı beklentilerin üzerinde büyürken, Avrupa’da birçok ülkede yaşanan kan kaybı sıralamayı değiştiriyor. Yılın ilk dört ayında otomobil satışları yüzde 70.3 a...
EMOJİLE

Yılbaşından bu yana Türk otomotiv pazarı beklentilerin üzerinde büyürken, Avrupa’da birçok ülkede yaşanan kan kaybı sıralamayı değiştiriyor.

Yılın ilk dört ayında otomobil satışları yüzde 70.3 artarak 176 bin 730 adete ulaştı. Türkiye, 2011 Nisan ayı ve Ocak-Nisan dönemi satışları ile Avrupa ülkelerinden farklı olarak pozitif yönlü bir gelişme gösterdi. Otomobil satışlarında en yüksek satış değerine ulaşıldı. Türkiye, Avrupa’da en çok otomobil satılan ülkeler sıralamasında 6’ncı sırada yer aldı.

Otomobil satışlarındaki yükseliş devam ederse, Türkiye en çok otomobil satılan ülkeler sıralamasında İspanya’yı geçerek 5’inciliğe yükselecek. Nisanda pazarın yüzde 40 büyüdüğünü söyleyen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux da, nisanda matematiksel hesap yapıldığında yıl sonunda pazarın 900 binler seviyesine ulaşabileceğini söyledi.

Türkiye’nin İspanya’yı geçerek, 5’inci sıraya yerleşeceğini ifade eden Vieux, "Bu yıl pazarın 510 bin adet otomobil, 340 bin adet hafif ticari olmak üzere 850 bin seviyesinde olacağını öngörüyoruz. Ama benim için tek bir rakam var bin kişiye düşen araç sayısının 140’ın üzerine çıkması" dedi.

308 MODELİ YENİLENDİ

Peugeot’nun çok satan modeli 308, makyajla yepyeni bir görünüme kavuştu. 17 Haziran’da piyasaya sunulacak 308’in satış hedefi 2 bin 500 adet. 2011’de yüzde 6.6’lık pazar payı hedefleyen Peugeot’nun 2012 hedefi ise yüzde 10.

Filo pazarına giriyor

PEUGEOT, 508 modeliyle filo pazarına iddialı giriş yapmaya hazırlanıyor. Peugeot, yıl sonunda kadar 9 ayda 5 bin adet satış hedefliyor. Peugeot’nun 2012 hedefi ise 8 bin adetlik satış. Segmentinin lideri Passat’ı zorlamayı hedefleyen Peugeot 508’in başlangıç fiyatı 56 bin100 TL. Sedan ve SW arasındaysa fiyat farkı bulunmuyor.

Sabah

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme