Arabayla Tam 101 Metre Havada Gitti

Otomobil
VİDEO İÇİN TIKLAYIN!.. Dört-çekerli araç ile atlamada dünya rekoru kırıldı.  Tanner Foust, dört-çekerli aracıyla 101 metre atlayarak dünya rekoru kırdı. 1911’den bu yana ABD’de yapıla...
EMOJİLE

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!..

Dört-çekerli araç ile atlamada dünya rekoru kırıldı.  Tanner Foust, dört-çekerli aracıyla 101 metre atlayarak dünya rekoru kırdı.

1911’den bu yana ABD’de yapılan ve ülkenin en prestijli motor sporları yarışı olan Indianapolis 500 (Indy 500) Buluşması’nın 100. yıldönümü tarihi bir rekora sahne oldu. Ünlü oyuncak firması Hot Wheels’ın takımından Tanner Foust, dört-çekerli aracıyla 101 metre atlayarak dünya rekoru kırdı.

Indianapolis Motor Speedway’de dün gerçekleşen denemede, Foust, 30 metre yüksekliğe asılmış 27 metre uzunluğundaki bir rampadan aşağıya doğru hızlandı ve pistin üzerinden 101 metre boyunca uçtu. Denemesinde başarılı olan Foust, 91 metrelik eski rekoru egale etti. Pistin tribünlerini dolduran binlerce yarışsever, büyük coşku yaşadı.

Hot Wheels, atlayıştan önce Drift (Mavi Sürücü), Rally (Yeşil Sürücü), FMX (Kırmızı Sürücü), OffRoad Truck (Sarı Sürücü)’leri belirledi. ‘Sarı sürücü’ olan Foust’un kimliği, heyecanın artması için rekor denemesinden önce gizli tutuldu. Atlayışın başarılı olmasıyla birlikte aracı kullanan kişinin kim olduğu açıklandı. Foust’un 2 Formula D şampiyonluğu bulunuyor.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme